Odlični obrambni igralec Avery Bradley je imel veliko dela z Dončićem. Foto: AP

Mavericksi so v ponedeljek prikazali eno izmed boljših predstav v tej sezoni, ugnali so vodilni Utah s 111:103. V Toyota Centru so bili neprepoznavni. To je bila ena njihovih najslabših predstav sezone. Rocketsi so dobili prve tri četrtine in si nabrali 11 točk naskoka. V zadnji četrtini so se gostje prebudili in Dončić je dve minuti in pol pred koncem izenačil na 89:89. Houston je precej bolje odigral končnico in tekmo končal z delnim izidom 13:4.

John Wall je bil najboljši igralec tekme. Odlično je organiziral igro, zbral je 31 točk in 7 podaj. Center Christian Wood se je izkazal z 22 točkami in 10 skoki, zadel je kar pet trojk. Kelly Olynyk zbral 18 skokov. Rocketsi so končali niz petih porazov. To je bila šele njihova 14. zmaga v tej sezoni, dve so dosegli proti Dallasu.

Dončić zelo razočaran
Dončić ni imel strelskega večera, ob zadnji minuti odmora je jezno vrgel bidon s pijačo na tla. Razočaranje je bilo veliko, saj imajo Mavericksi na papirju za razred boljšo ekipo. 22-letni Ljubljančan je iz igre metal le 9/26, zadel je eno trojko iz devetih poskusov. Kristaps Porzingis se je vrnil na parket po poškodbi zapestja, prispeval je 23 točk in 12 skokov. Dallas je imel zelo slab met iz igre (37,9 odstotka), tudi 10 trojk in 39 poskusov je zelo slab izkupiček.

John Wall je prikazal eno najboljših predstav v tej sezoni. To je bila izjemna vrnitev na parket, potem ko je izpustil zadnje štiri tekme zaradi bolečin v desnem kolenu. Foto: AP

Rocketsi udarno odprli srečanje
Že začetek tekme pred 3.400 gledalci v Toyota Centru je nakazal, da so gostitelji zelo motivirani. Wood je zadel trojko, Wall in Kevin Porter pa sta se sprehodila skozi obrambo Dallasa in že po dveh minutah je Rick Carlisle vzel minuto odmora. Houston je nato povedel celo z 12:2, a je odgovoril Dončić s trojko po koraku nazaj. V osmih minutah je zbral 8 točk, potem pa je odšel na klop. Vrnil se je v zadnji minuti prve četrtine, ki jo je končal z izjemnim košem prek iztegnjene roke Averyja Bradleyja. Dodal je še prosti met za 24:23 po 12 minutah.

Dallas je precej bolje začel drugo četrtino. Jalen Brunson je s trojko poskrbel za vodstvo (27:30). Rocketsi so nato blesteli pri metih izza črte. Porter je bil dvakrat zapored natančen z desne strani, Olynyk pa je povišal na 47:38. Ob odmoru je imel Dallas pet točk zaostanka (47:42). Dončić je v prvem polčasu prispeval 13 točk.

Wallov šov v tretji četrtini
Sredi tretje četrtine se je razigral Wall, ki je nanizal deset zaporednih točk. Zadel je dve trojki, uspešen pa je bil še s polaganjem in zabijanjem in Rocketsi so si priigrali najvišjo prednost na srečanju (69:56). Po 36 minutah je bil Dallas v velikih težavah (75:64).

Dallas izenačil, a popustil v končnici
Tim Hardaway je s sedmimi točkami na začetku zadnje četrtine znižal na 80:76. Dallas je končno ujel pravi ritem in vse je kazalo na preobrat. Dončić je zaposlil Hardawaya, ki je zadel trojko z desnega kota, nato pa je s polaganjem izenačil na 89:89 dve minuti in pol pred koncem.

V ključnih trenutkih je odgovornost prevzel Wall, ki je najprej uspešno končal polaganje, nato pa je zadel s petih metrov ob osebni napaki Dončića. Dodal je še prosti met za 94:89. Minuto pred koncem je veliko zmago Houstona potrdil Porter, ki je ukradel žogo Dorianu Finneyju Smithu in z zabijanjem končal protinapad.

Silas dočakal lep trenutek v težki sezoni
"Najsrečnejši sem bil, ko sem videl tisto iskro v očeh vseh igralcev. Letos smo doživeli že veliko težkih trenutkov. Danes so fantje uživali na parketu, v končnici smo bili zelo zbrani," je povedal trener Houstona Stephen Silas, ki ima zares težko nalogo, saj so odšli vsi nosilci igre. Po Hardnovem odhodu so sledili tudi P. J. Tucker, Victor Oladipo, DeMarcus Cousins in ta teden še Ben McLemore, ki je okrepil LA Lakerse.

Netsi imajo po Durantovi vrnitvi popoln mozaik

Brooklyn je odpravil New Orleans s 139:111. Kevin Durant se je vrnil na parket prvič po 13. februarju. Izpustil je 23 tekem. V igro je vstopil sredi druge četrtine. Zadel je vseh pet metov iz igre, dvakrat je bil natančen izza črte. Zvezdnik je zbral 17 točk, sedem skokov in pet podaj v 19 minutah.

Kevin Durant je odigral 868 tekem v Ligi NBA. Šele drugič je bil v vlogi rezervista. Foto: AP

Netsi so drugo četrtino dobili s 43:26 in imeli že ob odmoru 20 točk naskoka (79:59). Pelikani so bili katastrofalni v obrambi, Brooklyn je v tretji četrtini povedel že s 111:76.

"Pričakoval sem, da bom hitro ujel ritem igre. Nisem prav nič taktiziral," je dejal Durant, ki je prvič dobil aplavz s tribun Barclays Centra. Lani je izpustil celotno sezono zaradi poškodbe ahilove tetive, ki jo je staknil junija 2019 v finalu med Golden Statom in Torontom. Tokrat je bila lahko dvorana 10-odstotno zapolnjena, prišlo je 1.773 gledalcev.

Trener Steve Nash ima zares imenitno zasedbo, saj je poškodovani James Harden srečanje spremljal s klopi.

Phoenix v poslastici večera ugnal Utah po podaljšku
Izjemno napeto je bilo srečanje najboljših ekip lige. Phoenix je po podaljšku premagal Utah s 117:113. Sunsi imajo le še en poraz več od vodilne ekipe iz Salt Lake Cityja.

Devin Booker in Donovan Mitchell sta poskrbela za šov v Arizoni. Foto: Reuters

Prvi polčas je dobil Phoenix z 51:40, vendar je Utah izenačil ob koncu tretje četrtine. Končnica je bila zelo napeta. Devin Booker je zgrešil lebdeče polaganje 16 sekund pred koncem, ko je žoga zaokrožila po obroču. Donovan Mitchell je stekel v napad, se ustavil osem metrov od koša in s trojko izenačil na 102:102. Booker je iz težkega položaja zgrešil met za zmago ob pisku sirene.

Na vrsti je bil podaljšek, ki ga je odločil veteran Chris Paul s trojko minuto pred koncem. Booker je prispeval sedem točk v dodatnih petih minutah, skupaj jih je zbral 35. Paul je 29 točkam dodal še 9 podaj. Najboljši strelec tekme je bil Mitchell z 41 točkami. 5.100 gledalcev v Arizoni je zares uživalo v sijajni predstavi.

Tekme 7. aprila:
HOUSTON – DALLAS
102:93 (24:23, 23:19, 28:22, 27:29)
Wall 31 (12/23 iz igre, 4/10 za tri), Wood 22 (5/8 za tri), Porter 14, Olynyk 10 in 18 skokov, Brown 9, Tate 8, Augustin in Bradley po 3, Martin 2; Dončić 23 (9/26 iz igre, 1/9 za tri, prosti meti 4/5), 9 skokov in 5 podaj v 37 minutah, Porzingis 23 (10/19 iz igre) in 12 skokov, Hardaway 18, Brunson 14, Finney Smith 9 (3/6 za tri), Powell 3, Melli 2, Richardson 1 (0/9 iz igre).

ORLANDO – WASHINGTON 116:131
Ross 24 (9/16 iz igre), Bamba 19, Carter 15; Beal 26 (11/19 iz igre, 4/6 za tri), Westbrook 23 (8/11 iz igre, 3/3 za tri), 15 podaj in 14 skokov, Bertans 22 (6/11 za tri), R. Lopez 19 (9/11 iz igre).

INDIANA – MINNESOTA 141:137
A. Holiday 22 (4/4 za tri), J. Holiday 21 (5/8 za tri), McConnell 19 in 15 podaj, Sampson 16; Towns 32 (12/17 iz igre) in 12 skokov, Edwards 27, Russell in Rubio po 17, Reid 16.

BOSTON – NEW YORK 101:99
Brown 32 (12/26 iz igre, 5/13 za tri) in 10 skokov, Tatum 25 in 10 skokov, Smart 17 in 9 podaj; Barrett 29 (10/14 iz igre, 6/6 za tri), Randle 22 in 9 skokov, Rose 11.

BROOKLYN – NEW ORLEANS 139:111
Irving 24 (4/6 za tri), Aldridge 22 (8/12 iz igre), Durant 17 (5/5 iz igre, 2/2 za tri), 7 skokov in 5 podaj v 19 minutah, Harris 14, Harden ni igral; Bledsoe 26 (9/17 iz igre), Williamson 16 (4/12 iz igre), Ball 15.

ATLANTA – MEMPHIS 113:131
Bogdanović 24 (4/8 za tri), Young 14 in 11 podaj; Allen 30 (10/18 iz igre), Valančiunas (11 skokov) in Morant po 19, Brooks 17, Anderson 16.

OKLAHOMA CITY – CHARLOTTE 102:113
Pokuševski (7/11 za tri) in Maledon po 25; McDaniels 21 (9/14 iz igre), Rozier 17, Bridges 16, Graham in Zeller (14 skokov) po 15.

DENVER – SAN ANTONIO 106:96
Jokić 25 (11/18 iz igre), 10 podaj in 9 skokov, Porter 18 in 10 skokov, Barton 14 ... Čančar 0 (0/1 iz igre) v 4 minutah; White in Murray po 18, DeRozan 14, Mills 12.

PHOENIX – UTAH * 117:113
Booker 35 (13/31 iz igre), Paul 29 (12/24 iz igre) in 9 podaj, Ayton 18 in 12 skokov; Mitchell 41 (16/35 iz igre, 4/12 za tri), Bogdanović 20, Gobert 16 (7/7 iz igre) in 18 skokov, Conley in Clarkson po 11.