Ciro Immobile je bil veliki junak tekme v Rimu. Foto: Reuters

Na Parku princev v Parizu je v 58. minuti po izvajanju kota in podaji Marquinhosa z glavo iz neposredne bližine žogo v zgornji kot "zabil" Kylian Mbappe. Nekaj minut prej se je pri gostih poškodoval Hamari Traore, sledila je krajša prekinitev igre in pomoč Malijcu ob zelenici, Baski pa so bili z igralcem manj očitno za trenutek premalo osredotočeni in odličnega napadalca pustili osamljenega na oddaljenejši vratnici.

12 minut pozneje je vodstvo Parižanov povišal Bradley Barcola po lepem samostojnem prodoru po levi strani in strelu v spodnji kot. 21-letnik se je na preveč lahek način na robu kazenskega prostora "sprehodil" mimo Traoreja in žogo poslal med nogami vratarja Alexa Remira v mrežo.

Vmes bi že v 63. minuti v drugem polčasu izjemno razpoloženi Mbappe skoraj povišal na 2:0, a je po njegovem silovitem strelu z 20 metrov Remiro žogo preusmeril v prečko in kot. Do konca tekme so imeli gostitelji še nekaj polpriložnosti za povišanje vodstva, vendar se izid ni več spremenil.

Oba strelca za PSG – Kylian Mbappe in Bradley Barcola. Foto: Reuters

Prečka Sociedada ob koncu prvega polčasa

V prvem polčasu je bil najbližje zadetku vezist Sociedada Mikel Merino, ki je v 45. minuti z 20 metrov z levico zadel prečko.

Tudi v 15. minuti je bilo po prostem strelu vroče pred vrati PSG-ja, a je domačim branilcem žogo uspelo odbiti v kot. V 18. minuti je Takefusa Kubo streljal mimo vratnice, štiri minute pozneje pa še Andre Silva z glavo.

PSG je prvič zapretil v 6. minuti prek Mbappeja, ki je stekel proti vratom, toda Remiro je njegov strel ubranil. V 25. minuti je Ousmane Dembele streljal mimo vrat, izkazalo pa se je tudi, da je bil v prepovedanem položaju.

Razmerje v strelih v okvir vrat do odmora je bilo 1:0 za PSG, na koncu tekme 6:0. Gostje si v drugem polčasu niso pripravili niti ene prave priložnosti, zadetka niso dosegli že pet tekem zapored.

Harry Kane je na šestih tekmah skupinskega dela Lige prvakov dosegel štiri zadetke in prispeval tri podaje za Bayern, v Rimu pa je njegova statistika ostala prazna. Foto: Reuters

Upamecano prejel rdeči karton

Edini gol na rimskem Olimpicu so gledalci videli v 69. minuti, ko je Manuela Neuerja z 11-metrovke hladnokrvno premagal Ciro Immobile.

Strel z bele pike je po preigravanju Immobileja v kazenskem prostoru zakrivil Dayot Upamecano, ki si je že prej privoščil nekaj napak, zaradi grobega in nevarnega prekrška nad Gustavom Isaksenom (pohodil ga je po spodnjem delu goleni) in posledično rdečega kartona pa je moral tudi predčasno pod prho.

V končnici tekme bi lahko domači celo povišali vodstvo, vendar je Felipe Anderson po protinapadu preveč okleval in prepozno streljal.

Že na začetku drugega polčasa je bil nevaren tudi Isakson, vendar je napravil napako, da ni takoj streljal, ampak si je še malo podaljšal žogo, Neuer pa mu je dobro zaprl prostor.

Odziv Dayota Upamecanoja po prejetem rdečem kartonu. Foto: Reuters

Sane in Musiala premalo natančna

V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost za Lazio v 22. minuti Luis Alberto, ki je lepo streljal z roba kazenskega prostora, žoga pa ni veliko zgrešila zgornjega kota vrat.

Pri Bavarcih je v 7. minuti po podaji Thomasa Müllerja z desne strani Harry Kane s šestih metrov streljal previsoko, v 32. minuti pa je Leroy Sane s prostega strela žogo poslal malenkost mimo vratnice. Pet minut pred koncem polčasa je po sijajni kombinaciji več igralcev s sredine kazenskega prostora čez vrata sprožil še Jamal Musiala.

Razmerje v strelih v okvir vrat do odmora je bilo 1:0 za Lazio, na koncu tekme 4:0. Bayern je v drugem polčasu povsem razočaral in po sobotnem izgubljenem derbiju proti vodilnemu Leverkusnu v Bundesligi (3:0), ko je v statistiko vpisal le en strel v okvir vrat, doživel nov boleč udarec.

Prvič po 12 letih so Bavarci izgubili na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov. Leta 2012 jih je doma z 1:0 presenetil Basel, ki pa je na povratnem srečanju na Allianz Areni nato izgubil kar s 7:0.

Leroy Sane in Elseid Hysaj na Olimpicu v Rimu. Foto: Reuters

PSG obremenjen le z Ligo prvakov

Po jesenskih predstavah sodeč, je bilo sicer pred obema tekmama več možnosti za presenečenje v Parizu, vendar so francoski prvaki čez zimo našli formo in jo stopnjujejo, saj se zaradi lastnih slabih izkušenj še predobro zavedajo, da se ključne evropske tekme igrajo spomladi.

Kylian Mbappe želi pustiti pečat v Evropi tudi s PSG-jem, čeprav bi ga poleti lahko zapustil. Foto: Reuters

PSG je zdaj dobil četrto tekmo zapored in že kar 17 srečanj ne pozna poraza. Nazadnje so Parižani izgubili prav v Ligi prvakov na gostovanju pri Milanu (1:2), kar pa je bil tudi edini neuspeh od začetka oktobra oziroma na 22 tekmah.

Posledično Mbappe in druščina trdno vodijo v francoskem prvenstvu s prednostjo 11 točk pred drugouvrščeno Nico in lahko zdaj vse moči usmerijo v Ligo prvakov.

Real Sociedad je izgubil tudi v zadnjem krogu španskega prvenstva in zdrsnil na 7. mesto. Za nameček ima tudi več težav s poškodbami, med drugim je v Parizu manjkal ključni organizator igre Mikel Oyarzabal.