Philadelphia in San Francisco bi se lahko spet srečala v letošnji končnici. Foto: Reuters

Prva četrtina je pripadla gostiteljem, ki so oba napada končali s prostim strelom, San Franciscu pa ni šlo nič od rok, saj so v napadu pridelali celo negativne jarde. Nadaljevanje je popolnoma pripadlo 49ersom, ki so šest zaporednih napadov končali z zadetkom. Brock Purdy je zbral 314 jardov in kar štiri podaje za zadetek. Izjemno razpoložen je bil tudi Deebo Samuel (dva zadetka po zraku, eden po tleh).

Spet poškodba Hurtsa
Pri gostiteljih je znova neprepričljivo igral prvi zvezdnik Jalen Hurts (podaje 26/45, 298 jardov, ena podaja za zadetek), vzrok naj bi bila spet poškodba v drugem polčasu. Hurts je še med tekmo opravil slikanje in se vrnil na igrišče. Hurtsu se je to zgodilo že nekajkrat v tej sezoni.

Jordan Love. Foto: Reuters

Love komaj čakal na zmago nad Chiefsi
Green Bay je premagal Kansas City s 27:19. Jordan Love se je izkazal s tremi podajami za zadetek. Love je proti Chiefsom igral prvič po dveh letih (ko je Kansas zmagal s 13:7), tisto je bila sploh prva tekma, ki jo je Love začel v dresu Packersov. "Res je, že dolgo sem čakal prav na to tekmo. Želel sem pokazati, da sem napredoval, in mislim, da mi je to uspelo. Lepo je, da smo zmagali." Packersi so se s tretjo zaporedno zmago napredovali na sedmo mesto konference, ki še zadnje pelje v končnico.

Dolphinsi odlično začeli sezono
Miami je na gostovanju pri skromnem Washingtonu slavil s 45:15, s čimer je razmerje zmag in porazov popravil na 9-3. Sezono je tako dobro začel leta 2001. Junak zmage je bil Tyreek Hill, ki je nase opozoril z dvema dolgima ujetima podajama za zadetek (78 in 60 jardov). "Vsi vedo, da letos lahko naredimo nekaj posebnega, vsi v ekipi želimo izkoristiti to priložnost," je bil dobre volje podajalec Tua Tagovailoa (podaje 18/24, 280 jardov).

Bengalsi slavili v podaljšku
Cicincinnati je v ponedeljkovi tekmi v gosteh premagal Jacksonville s 34:31. Izid v rednem delu je bil kar petkrat izenačen, saj je vsaka ekipa dosegla po štiri zadetke, povsem ob koncu zadnje četrtine pa še prosti strel. Odločitev je padla 1:45 pred koncem podaljška, ko je Evan McPherson zadel prosti strel, dolg 48 jardov. Ob koncu rednega dela si je gleženj poškodoval domači podajalec Trevor Lawrence in se ni več vrnil na igrišče. Pri zmagovalcih se je Jake Browning izkazal na svoji drugi tekmi, ki jo je začel, saj je s podajami zbral 354 jardov.