Benjamin Šeško je dosegel prvi zadetek za Leipzig po 28. oktobru in zmagi s 6:0 nad Kölnom. Proti Young Boysom je bil uspešen že septembra v uvodnem krogu Lige prvakov, ko je v Bernu kot rezervist postavil končni izid 1:3. To je bil sploh njegov prvi gol v najelitnejšem evropskem tekmovanju. Foto: Reuters

V skupini F si je Borussia Dortmund že pred zadnjim krogom zagotovila napredovanje v osmino finala. S točko proti PSG-ju je ohranila prvo mesto, Parižani pa so osvojili drugo. Enako število točk kot francoski prvaki, osem, je zbral Milan, a je imel slabšo razliko v zadetkih na medsebojnih tekmah.

Newcastle, ki je proti rdeče-črnim po prvem polčasu vodil z 1:0, je naposled ostal tudi brez Evropske lige. Za Italijane sta zadela Christian Pulišić v 59. minuti in rezervist Samuel Chukwueze v 84. minuti. Pri izidu 1:1 se je na obeh straneh po enkrat stresel še okvir vrat. Za kaj več kot tretje mesto bi morala Milanu z zmago pomagati še Borussia, a se to ni zgodilo.

Warren Zaire-Emery je s 17 leti in 280 dnevi postal najmlajši Francoz, ki je zadel v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Na stadionu Westfalen so gostitelji po izgubljeni žogi PSG-ja sicer povedli v 51. minuti z golom Karima Adeyemija iz bližine, pet minut zatem pa je izenačil Warren Zaire-Emery po prodoru in podaji Kyliana Mbappeja z leve strani. Sprožil je močan strel med nogami Adeyemiju. Mbappeju so v 76. minuti zadetek po posredovanju VAR-a razveljavili zaradi minimalnega prepovedanega položaja.

PSG je imel to jesen težave na gostovanjih, saj je izgubil tako v Newcastlu kot Milanu. V Dortmundu je imel v prvem polčasu nekaj sijajnih priložnosti, Bradleyju Barcoli je v 20. minuti veselje preprečila vratnica. Nevarni so bili tudi Porurci, zato je bil pravi čudež, da gledalci po 45 minutah niso videli gola.

Osem golov v Portu

V skupini H si je prvouvrščena Barcelona z rezervisti privoščila "neškodljiv" poraz s 3:2 v Antwerpnu, za drugo mesto pa sta se na Portugalskem udarila Porto in Šahtar. Gostitelji, ki jim je za preboj med najboljših 16 zadostovala že točka, so zmagali s 5:3.

V skupini E je Atletico Madrid vodilni položaj zadržal z zmago z 2:0 nad Laziem in bo na ponedeljkovem žrebu osmine finala prvič po letu 2016 med nosilci. Jan Oblak je zbral štiri obrambe. Italijani bi morali osvojiti tri točke, če bi se želeli zavihteti na vrh lestvice pred varovance Diega Simeoneja. Ti so z 20. zaporedno zmago na domačem stadionu v vseh tekmovanjih izenačili rekord iz sezone 2012/13. Zadnji, ki jim je pokvaril zabavo na Metropolitanu, je bil februarja Getafe (1:1).

Atletico Madrid gladko odpravil Lazio
Zadetek Šeška v 5. minuti je bil razveljavljen. Foto: Reuters

Šešku en zadetek tudi razveljavili

V skupini G je bilo vse odločeno že pred zadnjim krogom. Leipzig je z Benjaminom Šeškom in Kevinom Kamplom v začetni postavi gostil Young Boyse. Šeško je že v 5. minuti zatresel mrežo, a je bil njegov zadetek razveljavljen po posredovanju VAR-a zaradi prepovedanega položaja ob podaji Emila Forsberga.

Vajo je ponovil v 51. minuti, tedaj je njegov gol obveljal. Dobrih pet metrov od vrat je po globinski podaji Benjamina Henrichsa lepo sprejel žogo in preigral Saidyja Janka ter nekoliko z desne strani s polvisokim strelom z levico matiral vratarja.

Vodstvo domačih pa ni trajalo dolgo, saj so švicarski prvaki po protinapadu že dve minuti pozneje izenačili. Toda Forsberg je v 56. minuti z diagonalnim strelom zadel za novo vodstvo Nemcev. Podal mu je Kampl. Do konca se izid ni več spremenil.

Šeško je v 74. minuti mesto na zelenici prepustil Timu Wernerju. Ne glede na razplet dvoboja bi Leipzig končal na drugem mestu, Švicarji pa na tretjem.

Vodilni Manchester City je v Beogradu pri zadnji Crveni zvezdi gostoval s premešano postavo in slavil z 2:3. Erling Haaland ni odpotoval v srbsko prestolnico in bo po lažji poškodbi stopala, zaradi katere ni igral že konec tedna proti Luton Townu, v četrtek nadaljeval treninge.

Zadetek Šeška in podaja Kampla za zmago Leipziga

Žreb osmine finala bo v ponedeljek ob 12.00 v Nyonu. Ne morejo se pomeriti klubi iz istih držav in klubi, ki so igrali v isti skupini v pretekmovanju.

Prve tekme bodo med 13. in 21. februarjem, povratne med 5. in 13. marcem. Finale bo 1. junija na Wembleyju v Londonu.