Brahim Diaz je na začetku drugega polčasa dosegel izjemen zadetek za goste, ki so v letošnji Ligi prvakov zmagali še sedmič zapored. Foto: Reuters

Edini zadetek v Leipzigu so gledalci videli v 48. minuti. Po sijajnem prodoru od stranske črte proti kazenskemu prostoru z desne strani, ko je preigral kar tri domače nogometaše, je s približno 15 metrov z levico v zgornji kot imenitno meril Brahim Diaz.

Že v 2. minuti je Šeško po izvajanju kota iz bližine z glavo zatresel mrežo, vendar so sodniki razveljavili zadetek zaradi prekrška Benjamina Henrichsa nad vratarjem. Odločitev Irfana Peljta iz BiH-a je obveljala tudi po posredovanju VAR-a.

Benjamin Šeško je zadel na prejšnjih treh tekmah Leipziga in bil znova v prvi postavi. Foto: Reuters

Dvakrat posredoval Tchouameni

Slovenski napadalec je bil znova nevaren že minuto zatem, ko je bil pred vrati le malenkost prekratek, da bi žogo preusmeril proti golu, v prvi polovici prvega polčasa pa je imel nato še dve priložnosti. V 10. minuti je z desne strani sprožil nizek strel, ki pa ga je vratar Reala Andrej Lunin ubranil.

Deset minut pozneje se je po dvojni podaji z Danijem Olmom znašel v podobnem položaju in streljal, vendar je žogo blokiral Aurelien Tchouameni in jo odbil v kot.

Francoz je v 42. minuti še enkrat v zadnjem trenutku prestregel žogo pred razpoloženim Benijem. Do odmora je bilo razmerje v strelih v okvir vrat 3:2.

Šeško je predstavljal največjo nevarnost za vrata Reala. Foto: Reuters

Lunin ohranil mrežo nedotaknjeno

Šeško je imel tudi v drugem polčasu zelo lepo priložnost. V 81. minuti je bil po izgubljeni žogi Reala na sredini igrišča (Diaz se je poškodoval, sodnik pa ni ustavil igre) in protinapadu v ugodnem položaju znova na desni strani, toda izvrstni Lunin se je po njegovem strelu z 12 metrov v spodnji kot izkazal z najlepšo obrambo na tekmi.

Ukrajinec je bil na pravem mestu pred Slovencem že pol ure prej, ko je najprej ubranil poskus Olma. Na koncu je bilo razmerje v strelih v okvir vrat 9:3. Štiri je sprožil Radečan.

Kevin Kampl je večji del srečanja preživel na klopi, na zelenico je vstopil v 91. minuti.

Vratnica Viniciusa Juniorja v 72. minuti

Realov junak Brahim Diaz je v postavi zamenjal poškodovanega angleškega zvezdnika Juda Bellinghama, varovanci Carla Ancelottija pa so si pred povratno tekmo čez tri tedne v Madridu priigrali lepo prednost. Ta bi bila lahko še višja, če bi bil v 72. minuti Vinicius Junior le malenkost natančnejši. Zadel je vratnico.

Grafiko zagotavlja sofascore.com
Phil Foden je v 92. minuti postavil piko na i Cityjevi zmagi. Foto: Reuters

City zadel v dodatku obeh polčasov

V Københavnu je branilec naslova City silovito začel in po desetih minutah že vodil, ko je z diagonalnim strelom mrežo zatresel Kevin De Bruyne. Jack Grealish je moral zaradi poškodbe že po 20 minutah iz igre, eden izmed domačih branilcev pa je malce zatem stresel prečko lastnih vrat.

Čeprav so imeli Angleži vse vajeti igre v svojih nogah, pa so Danci v 34. minuti izkoristili napako vratarja gostov Edersona in izenačili po strelu Magnusa Mattssona z roba kazenskega prostora. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je nato domače navijače iz bližine utišal Bernardo Silva in City je na odmor odšel z vodstvom z 1:2.

Uvod drugega polčasa je bil nekoliko mirnejši, so pa predvsem varovanci Pepa Guardiole še naprej imeli pobudo in več nevarnih akcij, tudi Erling Haaland je bil kar nekajkrat nevaren, a ni zadel.

V 92. minuti je končni izid postavil Phil Foden, ki je iz bližine zadel še po drugi De Bruynejevi podaji na tekmi.

Osmina finala, prvi tekmi:
RB LEIPZIG − REAL MADRID 0:1 (0:0)
Brahim Diaz 48.

Leipzig: Gulacsi, Henrichs (75./Haidara), Orban, Simakan, Klostermann, Raum, Schlager (91./Kampl), Olmo (75./Elmas), Simons, Openda (75./Poulsen), Šeško.

Real Madrid: Lunin, Carvajal, Nacho, Tchouameni, Mendy, Valverde, Kroos, Camavinga, Brahim Diaz (84./Lucas), Vinicius Junior, Rodrygo (84./Joselu).

Sodnik: Irfan Peljto (BiH)

KØBENHAVN − MANCHESTER CITY 1:3 (1:2)
Mattsson 34.; De Bruyne 10., Bernardo Silva 45.+1, Foden 92.

København: Grabara, McKenna, Vavro, Diks, Jelert, Mattsson (81./Larsson), Falk, Diogo Goncalves (70./O. Højlund), Elyounoussi, Claesson (55./Cornelius), Achouri (81./Sørensen).

Manchester City: Ederson, Walker, Stones, Ruben Dias, Ake, Rodri, Bernardo Silva (78./Nunes), De Bruyne, Foden, Grealish (21./Doku), Haaland.

Sodnik: Jose Maria Sanchez Martinez (Španija)

Povratni tekmi bosta 6. marca.

Sorodna novica Vroči Šeško pred Realom: "To bo največja tekma v moji dosedanji karieri"