Maruša Ferk je januarja v Cortini d'Ampezzo s 30. mestom osvojila prvo smukaško točko za svetovni pokal, zdaj pa je za eno stotinko ostala še brez prvih stopničk v najhitrejši disciplini svetovnega pokala v alpskem smučanju. Foto: Reuters
Lindsey Vonn
Lindsey Vonn je v cilj prišla z 98 stotink prednosti pred Nadjo Kamer, nato je morala za zmago še dolgo, dolgo trepetati. Foto: Reuters
Johanna Schnarf
Johanna Schnarf je svojo prvo zmago v svetovnem pokalu zgrešila za samo stotinko sekunde. Pred tem je bila v tej disciplini najvišje januarja 2007, ko je v San Sicariu osvojila 18. mesto. Foto: Reuters
Marianne Abderhalden
23-letna Marianne Abderhalden je v svoji karieri le petkrat osvojila točke za svetovni pokal. Nikoli ni bila višje od 21. mesta. Foto: Reuters
Maruša Ferk tik pod zmagovalnim odrom

Zmagala je Lindsey Vonn, ki je na sedmem letošnjem smuku zmagala še šestič in s tem z velikim naskokom še tretjič zaporedoma dobila mali kristalni globus v tej disciplini. Daljši niz je imela le Avstrijka Annemarie Moser Pröll, ki je dobila pet zaporednih malih globusov (1971-1975).

Številne izkoristile ponujeno priložnost
Če prvo mesto ni presenetljivo, pa za 25-letno Američanko najdemo ogromno presenečenj. V prvi petnajsterici je namreč kar sedem tekmovalk, ki so se na progo podale s številkami, višjimi od 30. V drugem delu proge je namreč sneženje začelo slabeti, kar je pomenilo odlično priložnost za izjemne izide.

Le stotinka do tretjega mesta
Drugo mesto je z vsega stotinko zaostanka pripadlo Italijanki Johanni Schnarf. Na najnižjo stopničko se je tako presenetljivo povzpela Švicarka Marianne Abderhalden (+0,38), le stotinko več pa je zaostala Maruša Ferk, ki se je na progo podala s številko 42.

V hitrih disciplinah je napredel počasnejši
"Škoda stotinke, ki me je ločila od stopničk, toda tudi četrto mesto je zelo lep rezultat. Danes so bili pogoji povsem zimski, padal je sneg, tudi veter je igral vlogo. Dobro sem se pripravila na tekmo na startu in na cilju sploh nisem mogla verjeti dosežku. V hitrih disciplinah je napredek bolj počasen, kot v tehničnih disciplinah. Sem pa letos zelo dobro začela smučati, všeč mi je, ker je hitro. To je lepa popotnica za naslednjo sezono. Lani sem napredovala v slalomu, letos v hitrih disciplinah, naslednje leto pa upam, da bom napredovala v vseh petih," je bila po nastopu navdušena Ferkova.

Tina Maze se je nastopu odpovedala
Dobitnica dveh srebrnih olimpijskih medalj Tina Maze se je nastopu odpovedala. To je storila, ker "zaradi pritiskov, ki jih ekipa doživlja v zadnjem času, ni bila osredotočena na težak in zahteven smuk".

V nedeljo bo na sporedu še superveleslalom.