Alexis Pinturault je ujel zmagovito formo in je ponovil uspeh iz Stockholma. Francosko alpsko smučanje se dveh zaporednih veleslalomskih zmag v moški konkurenci ni veselilo že 47 let. Foto: Reuters
Alexis Pinturault je pred Kranjsko Goro, kjer je lani zmagal, potrdil odlično formo. Po veleslalomu na Japonskem se je s penino polival tudi v Avstriji. Foto: Reuters
Žan Kranjec se je izkazal v Hinterstoderju
Pinturault v finalu zadržal prednost pred Hirscherjem

Francoz, ki je zmagal tudi v Naebi na Japonskem, je vodil že po prvi vožnji, ko je imel več kot pol sekunde prednosti pred Stefanom Luitzem, ki je na koncu ostal brez stopničk. V finalu je kljub večji napaki (in to ravno pred položnejšim delom) slavil z 79 stotinkami pred Marcelom Hirscherjem. Vodilni veleslalomist sezone je bil po prvi vožnji četrti, tako da je bil z drugim mestom zelo zadovoljen, še posebej zato, ker se je v spodnjem delu finala srečno izvlekel po napaki.

Kranjec v prvi vožnji premalo tvegal
Zadnjo stopničko na odru je zasedel Thomas Fanara. Kranjec se je na progi, ki je bila v zgornjem delu povsem poledenela, po premalo tveganem nastopu na prvi progi za las prebil v finale, v drugo pa je smučal precej bolje in s petim časom pridobil kar 15 mest. Za Pinturaultom je zaostal 2,75 sekunde. Kranjec je bil v svetovnem pokalu višje le decembra lani v Val d'Iseru, ko je bil 12. V tej sezoni se je med dobitnike točk uvrstil četrtič.

"S 13. mestom sem zadovoljen, predvsem z drugo vožnjo. V prvi vožnji sem preveč samo lepo smučal, bilo je premalo rizika, vedel sem, da lahko dosti bolje smučam, da lahko tudi napredujem, nisem pa točno vedel, do kam lahko pridem. Na koncu se je super izšlo, za nedeljsko tekmo pa bom poskusil popraviti še svojo prvo vožnjo, pa bom še bolj zadovoljen. Pred prvo vožnjo sem imel kar nekaj misli v glavi, kako mi bo ležala smučka in kako mi bodo prijeli robniki, ker je bila proga zelo ledena," je povedal 23-letni Kranjec.
Za finale je bil prepočasen Klemen Kosi (5,53; 63. mesto). V Hinterstoderju bo v soboto superveleslalom, v nedeljo pa še en veleslalom.