Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju - Arhiv

Medalje SP-ja se bodo v Cortini delile po prvotnem programu

Alpsko smučanje Medalje SP-ja se bodo v Cortini delile po prvotnem programu

2.7.2020

Predsedstvo Mednarodne smučarske zveze (Fis) je potrdilo termin svetovnega prvenstva alpskih smučarjev, ki bo februarja prihodnje leto v Cortini d'Ampezzo.

Spomin na ubranjen naslov Ilke Štuhec v kraljevski disciplini

TV SLO 2/MMC Spomin na ubranjen naslov Ilke Štuhec v kraljevski disciplini

1.4.2020

Ilka Štuhec je na 45. svetovno prvenstvo v smuku v Areju na Švedskem pripotovala kot ena glavnih favoritinj za zmago v smuku. Na progo se je podala s številko devet in svojo vlogo odlično odigrala. Bil je deseti februar 2019.

Ilka deveta na treningu smuka v Crans Montani

Alpsko smučanje Ilka deveta na treningu smuka v Crans Montani

20.2.2020

V Crans Montani, kjer bo v petek na sporedu ženski smuk, so izpeljali trening. Dobila ga je Avstrijka Nina Ortlieb, ki je bila pravzaprav razred zase. Ilka Štuhec je zasedla deveto mesto.

Med nogometaši manj trajno poškodovanih kot med smučarji

SOS odmev Med nogometaši manj trajno poškodovanih kot med smučarji

19.2.2019

Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju v Areju je bilo izjemno uspešno za slovensko reprezentanco, ki se je po 30 letih na istem prvenstvu spet veselila dveh tekmovalcev z medaljo.

SP v alpskem smučanju 2019 "Henrik veliki" prvak na pomladanskem snegu, Kranjec peti

15.2.2019

Henrik Kristoffersen je novi svetovni prvak v veleslalomu. Na večernem spektaklu je v Areju z izjemnim smučanjem v finalu za 20 stotink premagal obolelega velemojstra Marcela Hirsherja. Žan Kranjec je bil peti.

SP v alpskem smučanju 2019 Aleš Sopotnik, šerpa, ki Ilko pripelje do zadnjega baznega tabora, do vrha se povzpne sama

14.2.2019

Gost sredne športne pogovorne oddaje na Valu 202 je bil Aleš Sopotnik, serviser v ekipi svetovne prvakinje v smuku Ilke Štuhec. Kot postane očitno iz pogovora, je izraz pripravljavec smuči za njegovo vlogo povsem preozek.

Vlhova poskrbela za prvo slovaško zmago na svetovnih prvenstvih

SP v alpskem smučanju 2019 Vlhova poskrbela za prvo slovaško zmago na svetovnih prvenstvih

14.2.2019

Petra Vlhova je postala svetovna prvakinja v veleslalomu. Slovaški alpski smučarski sta na odru za zmagovalke družbo delali Nemka Viktoria Rebensburg in Američanka Mikaela Shiffrin.

Hadalinovi:

Zanimivosti Hadalinovi: "Hecali smo se, da bo Štef na štengah"

12.2.2019

Težko si predstavljamo stres, ki ga doživljajo tekmovalci na vrhu strmine, a verjamemo, da je morda še težje njihovim domačim, ki jih spremljajo na televizijskem zaslonu. Kako je izjemen uspeh Štefana Hadalina pospremila njegova družina?

Do medalje na velikih tekmovanjih tudi Urban Laurenčič

SP v alpskem smučanju 2019 Do medalje na velikih tekmovanjih tudi Urban Laurenčič

12.2.2019

Zadnjo medaljo na velikih tekmovanjih za Slovenijo je pred 18 leti v St. Antonu s 3. mestom v slalomu osvojil Mitja Kunc. Tudi takrat je bil glavni trener Klemen Bergant, ki se je pod uspeh podpisal tudi zdaj, ko se je Štefan Hadalin razveselil srebra.

Ilkina zgodba zaigrala tudi na čustva Tomaža Hudomalja

SP v alpskem smučanju 2019 Ilkina zgodba zaigrala tudi na čustva Tomaža Hudomalja

11.2.2019

"Fenomenalna predstava Ilke Štuhec. Šampionka prvega razreda." To so bile prve besede Tomaža Hudomalja ob prihodu Ilke Štuhec v cilj nedeljskega smuka, na katerem je osvojila naslov svetovne prvakinje.

Nova medalja v Areju: Hadalin od 30. mesta do srebrne snežinke

SP v alpskem smučanju 2019 Nova medalja v Areju: Hadalin od 30. mesta do srebrne snežinke

11.2.2019

Na novo slovensko medaljo v Areju je bilo treba čakati le en dan: Štefan Hadalin, slalomski kamikaze, je na kombinacijski tekmi osvojil srebrno snežinko. Zaostal je le za Alexisom Pinturaultom.

Ilka Štuhec do zlata na istih smučeh kot pred dvema letoma

SP v alpskem smučanju 2019 Ilka Štuhec do zlata na istih smučeh kot pred dvema letoma

11.2.2019

Ilka ostaja branILKA. To je bila smukaška popolnost, vožnja za učbenike. Mariborčanka očitno najbolje smuča pod pritiskom. Ta je na njeni tretji tekmi na skandinavskem snegu doživel vrhunec.

Zmagoslavje Parisa, Čater z 59 stotinkami zaostanka zunaj deseterice

SP v alpskem smučanju 2019 Zmagoslavje Parisa, Čater z 59 stotinkami zaostanka zunaj deseterice

6.2.2019

Italijan Dominik Paris je v Areju odlično sezono kronal z naslovom svetovnega prvaka v superveleslalomu, kar je njegova prva zlata medalja na največjih tekmovanjih. Edini Slovenec, ki je prišel do cilja, je bil Martin Čater. Zasedel je 13. mesto.

Shiffrinova začela zlati pohod, Štuhčevi do medalje zmanjkalo 21 stotink

SP v alpskem smučanju 2019 Shiffrinova začela zlati pohod, Štuhčevi do medalje zmanjkalo 21 stotink

5.2.2019

Najboljša smučarka zadnjih let Mikaela Shiffrin je v Areju upravičila vlogo favoritinje in v igri stotink prišla do naslova svetovne prvakinje v superveleslalomu. Ilka Štuhec je zaostala za 26 stotink, kar je zadostovalo zgolj za osmo mesto.

Vonnova bo končala bogato kariero po svetovnem prvenstvu

Zimski športi Vonnova bo končala bogato kariero po svetovnem prvenstvu

1.2.2019

Zmagovalka 82 tekem za svetovni pokal Lindsey Vonn je sporočila, da bo izjemno kariero končala po svetovnem prvenstvu v Areju. Bolečine v kolenu so prevelike.

Lanska izkušnja z Arejem za Ilko Štuhec

Zimski športi Lanska izkušnja z Arejem za Ilko Štuhec "kar malce strašljiva"

30.1.2019

Ilka Štuhec pričakuje odlično tekmo na Pohorju in čudovit dan z obilo navijanja, o svetovnem prvenstvu pa za zdaj pravi, da bo poskušala čim bolj odmisliti pritisk velike tekme.

Vonnova prečrtala tekmi v Ga-Paju, kjer so obrnili spored

Zimski športi Vonnova prečrtala tekmi v Ga-Paju, kjer so obrnili spored

25.1.2019

Lindsey Vonn je dokončno prečrtala tekmi v hitrih disciplinah v Garmisch-Partenkirchnu, kjer bosta zadnji smuk in superveleslalom pred februarskim svetovnim prvenstvom v Aareju.

Mikaela Shiffrin osvojila Cortino, Ilka Štuhec prvič odstopila

Zimski športi Mikaela Shiffrin osvojila Cortino, Ilka Štuhec prvič odstopila

20.1.2019

Hitri konec tedna za alpske smučarke v Cortini d'Ampezzo se je zaključil z zmagoslavjem Mikaele Shiffrin na superveleslalomu. Ilka Štuhec je po drugem in tretjem mestu na obeh smukih v nedeljo odstopila sredi proge zaradi preveč direktne linije smučanja.

Preizkus proge v Areju preložen na torek

Zimski športi Preizkus proge v Areju preložen na torek

12.3.2018

Pred alpskimi smučarji in smučarkami je le še finale svetovnega pokala v Areju. Na Švedskem jim jo je danes zagodlo vreme, tako da so morali prvi trening smuka odpovedati.

Jansrudu četrti globus, Kline ostal brez finala v Äreju

Zimski športi Jansrudu četrti globus, Kline ostal brez finala v Äreju

11.3.2018

Norvežan Kjetil Jansrud je v Kvitfjellu pred svojimi gledalci dobil superveleslalom in si že pred finalom sezone zagotovil tretji globus v tej disciplini.