Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Na pobudo Radia Študent poteka akcija Pomagam na bone – skupina študentk in študentov vsak petek prevzame brezplačno malico na študentski bon in jo odnese Kraljem ulice. Ob tem opozarjajo na višanje cen in vse bolj siromašno ponudbo študentske prehrane.
V kampanjo pred referendumom o dodatku k pokojninam za umetniške dosežke se je podalo 12 organizatorjev. Za sprejetje zakona se zavzemajo Svoboda, Levica, SD, Pirati in Asociacija. Kakšni so njihovi argumenti?
V kampanjo pred referendumom o dodatku k pokojninam za umetniške dosežke se je podalo 12 organizatorjev. Sprejetju zakona nasprotujejo stranke SDS, NSi, SLS, Zeleni Slovenije, Fokus, Glas upokojencev in Nova socialdemokracija. Kakšni so njihovi argumenti?
Po novem zakonu bi lahko polovični dodatek k pokojninam prejeli tudi prejemniki nagrad Prešernovega sklada in državnega odlikovanja z vsaj še eno pomembnejšo nagrado. Seznam prejemnikov bi postal javen, dedovanje dodatka ne bi bilo več mogoče.
Kakovostno in neodvisno novinarstvo je ogroženo, saj so razmere za delo novinarjev vse težje, ob mednarodnem dnevu svobode medijev opozarjajo novinarske organizacije doma in po svetu. Ob tem nove izzive prinaša tudi umetna inteligenca.
Mineva 80 let, ko je bila v Ajdovščini ustanovljena prva slovenska vlada po 2. svetovni vojni. Spomin na pomembne državotvorne dogodke, predvsem na številne žrtve vojne, mora biti po besedah predsednice DZ-ja opomin, da moramo delati za življenje v miru.
Javni medij s prihodki iz RTV-prispevka za gluhe in naglušne zagotavlja podnaslovljene vsebine, slepim in slabovidnim zvočne podnapise in opise, bralcem s kognitivnimi težavami pa novice v tehniki lahkega branja.
Dispečerji številke 112 stavkajo že od februarja lani, a državljani tega ne občutimo, saj številka za klic v sili ves čas deluje nemoteno. Ob tem zaposleni v centrih za obveščanje še vedno nimajo enakega statusa kot dispečerji v zdravstvu in gasilstvu.
Slovenija je ena redkih držav, kjer je ob prazniku dela poleg 1. maja dela prost dan tudi 2. maj. Številni ga izkoristijo za počitek, nadaljevanje druženj ali izlete.
Slovenija se je na lestvici svobode medijev mednarodne organizacije Novinarji brez meja med 180 državami uvrstila na 33. mesto, kar je devet mest višje kot leto prej. Med 27 državami EU-ja je sicer šele na 18. mestu, torej v spodnji polovici lestvice.
Mestna občina Maribor bo objavila razpis za subvencioniranje stroškov odlaganja azbestnih plošč. S tem želi spodbuditi občane k zamenjavi azbestnih kritin in pravilnemu odlaganju tega nevarnega odpadka.
Neznanci so ponoči na odseku med Kranjem in Podnartom odtujili progovni kabel. Na Slovenskih železnicah so zato morali vzpostaviti nadomestni avtobusni prevoz. Zdaj vlaki znova vozijo, a ostajajo zamude.
Pod vasjo Krupa v Občini Semič na Dolenjskem teče reka z istim imenom, ki je bila v pisnih virih prvič omenjena leta 1312. Streljaj od njenega izvira pod mogočno steno je nekoč stal prav tako istoimenski dvorec, od katerega pa ni ostal niti en sam kamen.
"Vsak človek, tudi če je bil slab, potrebuje podporo," meni psihologinja Tropenauer. Storilcem nasilnih dejanj pomaga razviti uvid v lastne napake in najti način, da bodo kljub storjenemu svoje življenje v prihodnje živeli na družbeno sprejemljiv način.
Zakaj mladostnik zagreši okruten zločin? Serija Adolescenca – o mladostniku, ki umori vrstnico – je postala fenomen. Tudi v Sloveniji se po novih primerih medvrstniškega nasilja, spregledanih stiskah in celo samomorih sprašujemo, zakaj. In: kako ukrepati?
Smo v izteku povojne epohe, ki se je začela vzpostavljati med drugo svetovno vojno, pravi zgodovinarka Mateja Ratej, ki se posveča proučevanju miselnosti v času med svetovnima vojnama. Velika družbena preoblikovanja se ne dogajajo v času miru, ugotavlja.
EU namerava z zaveznicami, kot so Norveška, Združeno kraljestvo in morda tudi Kanada, znotraj Nata vzpostaviti "evropski obrambni steber", meni obramboslovec Klemen Grošelj in poudarja, da bodo višji obrambni izdatki namenjeni predvsem oboroževanju.
"Ko vzpostavljamo pravila, kdaj je telefone primerno, neprimerno ali celo prepovedano uporabljati, ne bomo uspešni, saj niso mediji izvor problemov, ki nas strašijo," opozarja Katja Koren Ošljak s FDV-ja. Kako se torej lotiti te problematike?
"Najpomembnejše je, da mladostniki svojih težav ne potlačijo, ker se to lahko konča tudi tragično," poudarja svetovalec pri TOM-telefonu Nace Breitenberger. Oblike medvrstniškega nasilja se spreminjajo, reševanje pa se vselej začne pri pogovoru, dodaja.
V zadnjih petih letih je zaznan upad vpisa na pedagoške študijske programe 2. stopnje. To pomeni, da študenti, ki so dokončali programe pedagoških smeri 1. stopnje, ne nameravajo delati v šolstvu. Kako se odzvati na to?
Neveljaven email naslov