Medtem ko je Triglav dvakrat letos slavil v Ljudskem vrtu, pa so vijoličasti orle devetič zapored ugnali v gosteh. V Kranju tako niso klonili že skoraj osem let. Znova je do izraza prišla dolga klop, ki jo ima na voljo Sergej Jakirović. Njegovi varovanci so v gorenjski prestolnici spisali podoben scenarij kot v prvem krogu po prekinitvi v Domžalah. Po zadržanem prvem delu so se na začetku drugega dela znašli v zaostanku, nato pa pritisnili, se razigrali in po nekaj adutih s klopi prišli do preobrata.

Kristjan Arh Česen je popeljal Triglav v vodstvo, toda sledil je preobrat. Foto: www.alesfevzer.com

Dvoboj v Kranju je bil prvi po trimesečni prekinitvi državnega prvenstva, na katerem so lahko bili navzoči gledalci. Kranjčani so v ponedeljek dobili zeleno luč upravne enote. Po vladni uredbi so dovoljena javna zbiranja z največ 500 udeleženci. Tako je šlo v prodajo 335 vstopnic, ki so bile razprodane, vendar pa domači nogometaši kranjskega občinstva niso nagradili z zmago, na katero zdaj čakajo že šest tekem zapored oziroma vse od konca februarja.

V prvem polčasu so bili gostje morda nekoliko podjetnejši, toda vratarja nista imela veliko dela. Izjema je bila v 37. minuti, ko je visoko žogo za hrbet kranjski obrambi poslal Alexandru Cretu. Luka Zahović je ušel, in še preden ga je Žan Rogelj ujel, se je znašel iz oči v oči z Jalnom Arkom, ki se je odlično odzval ter preprečil vodstvo vijoličastih.

Sedem minut pozneje pa je bilo zelo vroče pred mariborskimi vrati, ko je zapretila bratska naveza Wilmots. Mlajši Marten je z desne strani izvedel prosti strel in poslal predložek pred vrata. Gostujoča obramba se je slabo odzvala, Reno pa je malce nerodno zadel žogo, ki je zletela mimo vrat.

Drugi polčas se je že začel bistveno živahneje. V šesti minuti nadaljevanja je po podaji Cretuja odbil Reno Wilmots, a le do Denisa Klinarja, ki je silovito sprožil z razdalje, toda zadel le okvir vrat. Le dve minuti pozneje se je zatresla mreža, toda na drugi strani. Marten Wilmots je znova natančno podal s prostega strela. Tokrat je v kazenskem prostoru izvrstno našel Kristjana Arha Česna. Kenan Pirić je slabo posredoval, domači branilec pa je žogo nekoliko z leve strani spravil v mrežo za 1:0. To je bil njegov prvi letošnji zadetek.

Sergej Jakirović je na tretji tekmi na mariborski klopi vknjižil še tretjo zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Mariborski vratar se je bolje odzval v 65. minuti, ko je z leve strani s prostega strela poskusil Berat Beciri. 73. minuta je tekla, ko se je zatresla tudi domača mreža, a je bil Nemanja Mitrović v prepovedanem položaju. Maribor je postajal vse nevarnejši. Tik zatem je bil Arko dobro postavljen ob vnovičnem vtekanju Zahovića. V 78. minuti pa je vendarle klonil. Mojstrsko je neposredno iz kota zadel Amir Dervišević.

Pet minut pozneje je Maribor povedel. Felipe Santos je globinsko podal Zahoviću, ki je prehitel Arha Česna in z diagonalnim strelom z desne strani matiral Arka. Kranjski vratar je bil brez moči tudi v 85. minuti. Tokrat je Aleks Pihler v ogenj poslal Zahovića. Njegov poskus je Reno Wilmots še odbil, nato pa je mariborski napadalec našel Marcosa Tavaresa, ki je iz ugodnega položaja rutinirano zadel. Na drugi strani se je lepa priložnost za znižanje izida ponudila Luki Majcnu, ki pa je meril čez vrata.

Mariborčani tudi v Kranju unovčili dolgo klop v zadnjih minutah

Martinović zapušča Aluminij

Aluminij se je medtem razšel z Ilijo Martinovićem. 26-letni črnogorski branilec je v Kidričevo prišel julija 2017 iz Lovčena in v dresu rdeče-belih zbral 75 nastopov, od tega 12 v pokalnem tekmovanju. V tej sezoni je dres Aluminija nosil na 20 tekmah. "Ob odhodu bi se najprej rad zahvalil predsedniku kluba gospodu Marko Drobniču, da mi je dal možnost, kljub vsemu se je na vse načine trudil za mene. Rad bi se zahvalil vsem v klubu, vsem soigralcem, ki so iz mene vedno vlekli zadnje atome moči, prav tako pa tudi navijačem rdeče-belih," je dejal Martinović.

Jakirović: Tekme brez gledalcev niso smiselne