19-letni Nico Paz Martinez je bil veliki junak Reala na obračunu proti Napoliju. Foto: Reuters
Giovanni Simeone je poskrbel za hladno prho na Santiagu Bernabeuu, ki pa ni trajala dolgo ... Foto: Reuters

Neapeljčani so bolje začeli srečanje, povedli so že v 9. minuti s prvim pravim napadom, ko je Giovanni Di Lorenzo podal Giovanniju Simeoneju, ta pa je iz bližine žogo poslal čez golovo črto.

A veselje ni trajalo prav dolgo, že dve minuti pozneje je bil izid znova izenačen, Rodrygo je izkoristil natančno podajo Brahima Diaza in z desnico matiral nemočnega Alexa Mereta. Za preobrat je v 22. minuti poskrbel Jude Bellingham, ki se je lepo otresel Natana in po predložku Davida Alabe zadel z glavo.

Jude Bellingham je še naprej neustavljiv v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Že na uvodu nadaljevanja je Napoli izenačil. Odbito žogo je s polvolejem v zgornji levi kot poslal Andre Zambo Anguissa. V 68. minuti je zadišalo po novem preobratu. Matteo Politano je pred golom našel Victorja Osimhena, ki je pred začetkom drugega polčasa zamenjal Simeoneja. Nigerijec je z močnim strelom z desnico premagal vratarja Andreja Lunina, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Nato so sledile minute Reala, v katerih so si nanizali kopico lepih priložnosti. Najprej je Meret ubranil poskus z glavo Antoniu Rüdigerju, hip pozneje je zadetek preprečil še Bellinghamu in rezervistu Joseluju. Zadetek je 'visel' v zraku, v 84. minuti je za 3:2 zadel 19-letni Realov rezervist Nicolas Paz Martinez, ki se je lepo otresel svojih čuvajev, nato pa z razdalje premagal Mereta, ki je, resnici na ljubo, posredoval precej slabo.

Napoli je v zaključku tekme stavil vse na napad, kar so gostitelji izkoristili in vrzeli v obrambi kaznovali z zadetkom Joseluja, ki je sicer predtem zapravil pet lepih priložnosti. Tudi po petih krogih Real tako še ne pozna poraza ali remija.

Bruno Fernandes in Alejandro Garnacho sta v prvem polčasu zatresla mrežo Galatasarayja. Foto: Reuters

Močno zdesetkana ekipa Manchester Uniteda je v Carigrad pripotovala z jasnim ciljem: osvojiti prepotreben poln izkupiček točk. Rdeči vragi so bili na dobri poti. Najprej so vodili z 2:0, nato še s 3:1, a vse to ni bilo dovolj za zmago. Galatasaray se je v drugem polčasu vrnil, v zaključku tekme sta bili obe ekipi blizu zmage, a na koncu sta se morali zadovoljiti z delitvijo točk.

Manchester United je letos v vseh tekmovanjih prejel že 33 zadetkov, kar je največ na uvodnih 20 tekmah sezone po letu 1962, ko je nasprotnik njihovo mrežo na prvih 20 obračunih sezone 1962/63 zatresel 43-krat. Vsekakor statistika, ki trenerju Eriku ten Hagu ne more biti v ponos. Foto: Reuters

Garnacho in Fernandes utišala Rams Park
Navijači Galatasarayja so znani po bučni podpori na svojem stadionu, po peklenskem vzdušju, ki ga pripravijo, a rdeči vragi se kulise niso ustrašili. Celo nasprotno, hitro so pritisnili na domača vrata, v 11. minuti pa tudi povedli. Po lepem kombiniranju Rasmusa Højlunda in Bruna Fernandesa se je v krasni priložnosti na levi strani znašel Alejandro Garnacho, ki je akcijo zaključil s silovitim strelom pod prečko. Kmalu zatem je na drugi strani igrišča zadišalo po najstrožji kazni, ko je Scott McTominay v kazenskem prostoru igral z roko, a se glavni sodnik, Španec Jose Sanchez, ni odločil pokazati na belo točko. Sledila je 18. minuti in 2:0 za United, med strelce se je vpisal Bruno Fernandes, ki je zadel s projektilom z razdalje.

Unitedov vratar Andre Onana ni imel svojega večera na Rams Parku v Carigradu. Foto: Reuters

Ziyech prepolovil zaostanek
Galatasaray se je vendarle otresel gostujočega pritiska, umiril igro, nato pa po slabe pol ure igre prepolovil zaostanek. Hakim Ziyech je izvedel prosti strel in premagal Andreja Onanaja, ki bi lahko ob strelu bolje posredoval. V prvem polčasu so navijače večkrat razburjali sodniki, še najbolj glavni Sanchez, ki je spregledal kar nekaj prekrškov, za nameček po posvetu s sobo VAR tudi ni priznal zadetka Maura Icardija ob izteku prvega dela. Posnetek VAR je pokazal, da je imel Argentinec v prepovedanem položaju polovico rokava svojega dresa.

"Dobrodošli v peklu" – navijači Galatasarayja so, pričakovano, pripravili izjemno vzdušje na Rams Parku v Carigradu. Kamere so v svet ponesle izjemne koreografije, strastno navijanje, tudi palestinske zastave in velik napis v angleščini "Človeštvo umira v Gazi". Foto: Reuters

Galatasaray izenačil v 71. minuti
Kot bi mignil so rdeči vragi ob uvodu drugega polčasa znova vzpostavili prednost dveh zadetkov. Po hitri akciji so se izognili zanki prepovedanega položaja, Aaron Wan-Bissaka je podal z desne strnai, ob bližnji vratnici pa je nogo za vodstvo s 3:1 podstavil McTominay. A tudi tokrat je imel spet odgovor Ziyech. Natančneje, ob izvedbi prostega strela si je novo veliko napako privoščil Onana. 2:3. Tribune Rams Parka so postajale vse glasnejše, privržencii domače ekipe so svoje ljubljence gnali naprej, v 71. minuti je njihovo glasno podporo poplačal Kerem Akturkoglu. 25-letnik, ki je po uri igre zamenjal Driesa Mertensa, je najprej sprejel Ziyechevo podajo z desne, nato pa s fantastičnim strelom pod prečko matiral Onanaja.

Napeta končnica, ki pa ni prinesla spremembe izida
Končnica je bila izredno zanimiva, jeziček na tehtnici bi se lahko kadar koli prevesil na katero koli stran. V 84. minuti je Wilfried Zaha iz lepega položaja žogo poslal naravnost v Onanaja, že hip zatem je na drugi strani s krasnim plasiranim strelom Bruno Fernandes zatresel okvir gola. V 90. minuti je v kazenskem prostoru Galatasarayja zavladal pravi kaos, United je bil zelo blizu zadetka, vendar je vratarju Fernandu Musleri v tretjem poskusu le uspelp ukrotiti žogo.

Nogometaši Seville v letošnji sezoni še niso okusili slasti zmage v Ligi prvakov, zato ne preseneča dejstvo, da so ostali brez možnosti za uvrstitev v izločilne boje tekmovanja. Foto: Reuters
Na Emiratesu je že do polčasa odjeknila 'petarda'. Nogometaši Arsenala so se poigravali z Lensom, ki je bil popolnoma razglašen. Foto: Reuters
Joao Mario je potreboval dobre pol ure – natančneje 34 minut - za doseženi hat-trick proti Interju, ki pa se je v drugem polčasu vrnil in izenačil izid na 3:3. Foto: Reuters