Froberg je bil v zadnji tretjini nerešljiva uganka za gostujoče napadalce. Foto: www.alesfevzer.com

Železarji so začeli silovito, saj so že v deseti minuti povedli z 2:0. Najprej je v osmi minuti po podaji Jureta Sotlarja zadel Erik Svetina, dobri dve minuti pozneje pa so gostitelji unovčili še igralsko prednost, natančen je bil Eric Pance.

Pance je dosegel že 76. točko v tej sezoni Alpske lige. Foto: MMC RTV SLO

V nadaljevanju so se gostje vrnili v igro, v predzadnji minuti srednje tretjine je izid namreč znižal Jari Sailio.

Froberg junak zadnje tretjine
Gostje so v zadnji tretjini pritisnili na vse ali nič, razmerje v strelih je bilo v tem delu igre 18:8 v njihovo korist, a je Oscar Froberg zaustavil prav vse strele, skupaj jih je polovil 34 od 35.

Asiago slavil brez boja
Uvodno tekmo drugega polfinala je Asiago proti Lustenauu dobil brez boja s 5:0. V gostujoči ekipi je bilo kar 11 obolelih hokejistov (vzrok ni bil koronavirus), zato se niso odločili, da se sploh podajo na pot.