Devin Setoguchi je takole odločil edino petkovo tekmo, na kateri je bil odigran podaljšek. Foto: Reuters
Sidney Crosby
Sidney Crosby je 'priplaval' s strani in rešil drugo vodstvo Ottawe. Foto: Reuters
J. P. Dumont
J. P. Dumont je v okvir vrat sprožil štiri strele, dosegel dva zadetka in bil izbran za igralca tekme. Foto: Reuters
Henrik Zetterberg
Henrik Zetterberg je odigral 88. tekmo v končnici, v kateri je zbral 42 golov in 37 podaj. Foto: Reuters

To se je zgodilo na obračunu med Chicagom in Nashvillom, na katerem so Predatorji pred zadnjo tretjino zaostajali z 0:1, na koncu pa slavili s 4:1. To je bil sicer zadnji dvoboj uvodnega kroga končnice, na katerem je bila odigrana prva tekma. Kar šest izmed osmih prvih tekem se je razpletlo nasportno od pričakovanj, vlogo favorita sta potrdila le Vancouver (proti Los Angelesu) in Buffalo (proti Bostonu).

Obrambe: Fleury 19; Elliott 29.
Junak tekme je bil Sidney Crosby, ki ni le dosegel zadetka, ampak je v zadnji tretjini najprej rešil zadetek (vrgel se je na prsa in s palico v zadnjem hipu odbil plošček, ki je že premagal vratarja Marca Andreja Fleuryja), nato pa začel akcijo, v kateri je Kris Letang dosegel zadnji zadetek na tekmi. Na dnu novice si oglejte oster nalet Andyja Suttona (Ottawa) nad Jasonom Leopoldom (Pittsburgh).
NEW JERSEY (2) - PHILADELPHIA (7) 1:1
5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Parise 3., White 24., Greene 34., Zubrus 56., Kovaljčuk 60.; Asham 10., Giroux 16., Pronger 39.
Obrambe: Brodeur 26; Boucher 28.
V izjemno izenačeni tekmi je bil izid do 3:3 vedno izenačen. Odločitev je padla štiri minute in štiri sekunde pred koncem, ko je Dainius Zubrus drsal za vrati Philadelphie, ustrelil na vrata, nato prišel do odbitka in dosegel svoj prvi zadetek v letošnji končnici. Ilja Kovaljčuk je 33 sekund pred koncem s strelom v prazno mrežo zmago le še potrdil. Pri Vragih je Patrik Eliaš zbral tri podaje.
Sobota:
BUFFALO (3) - BOSTON (6) 1:0
WASHINGTON (1) - MONTREAL (8) 0:1
Zahod:

CHICAGO (2) - NASHVILLE (7) 0:1
1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Kane 30.; Dumont 42., 51., Smithson 60., Erat 60.
Obrambe: Niemi 22; Rinne 25.
Blackhawksi so imeli na začetku zadnje tretjine vse v svojih rokah, ko se je Nashville v igro vrnil z zvrhano mere sreče. J. P. Dumont je v 42. minuti z desne strani bolj podal pred domača vrata, kot pa streljal, a se je plošček pred vratarjem Anttijenom Niemijem odbil, zadel vratnico in končal v mreži. Dumont je imel tudi pri drugem zadetku nekaj sreče, saj se je v pravem trenutku znašel na pravem mestu. David Legwand je ukradel plošček, zdrvel v protinapad in nevarno streljal, Niemi pa je plošček odbil naravnost na palico Dumonta. V zadnji minuti sta prazno mrežo zadela Jerred Smithson in Martin Erat. Nashville je sploh prvič v končnici dobil tekmo v gosteh!
PHOENIX (4) - DETROIT (5) 1:1
4:7 (1:0, 2:3, 1:4)
Yandle 11., Wolski 28., Lombardi 30., Doan 50.; Zetterberg 27., 54., 60., Dacjuk 29., Filppula 31., 58., Abdelkader 43.
Obrambe: Brizgalov 32; Howard 27.
Junak zmage Detroita je bil Henrik Zetterberg, ki je prvič v končnici Lige NHL dosegel hat-trick. 29-letni Šved je najpomembnejši gol dosegel v 54. minuti, ko so Rdeča krila povedla s 5:4. Zetterberg je v mrežo pospravil odbitek po strelu Todda Beruzzija. Detroit je 50. zapored dobil tekmo v končnici, v kateri je dosegel vsaj štiri zadetke.
SAN JOSE (1) - COLORADO (8) 1:1
6:5 (1:1, 3:3, 0:1)
Malhotra 20., Blake 24., Setoguchi 28., 66., Nichol 40., Pavelski 60.; Cumiskey 2., Stewart 21., 46., Hejduk 25., Yip 38.
Obrambe: Nabokov 17.; Anderson 46.
San Jose je bil blizu neslavni statistiki, saj bi kmalu še tretje leto zapored izgubil prvi tekmi končnice na domačem ledu. Tokrat je v zadnji minuti zaostajal s 5:4, Morski psi so tvegali in z zadetkom Joeja Pavelskega 32 sekund pred koncem rednega dela izsilili podaljšek. Jevgenij Nabokov je od prvih 13 strelov prejel kar pet zadetkov. V zadnji tretjini so ga navijači zasmehovali, ko je ubranil povsem preproste strele, a v odločilnih trenutkih je vendarle zdržal.

Sobota:
VANCOUVER (3) - LOS ANGELES (6) 1:0

V odebeljenem tisku so izidi v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.