Marko Arnautović je junak Interja. Foto: Reuters

Nogometaši Interja so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, res pa je, da so prvi strel v okvir vrat sprožili šele v 37. minuti, ko je po predložku z desne slovenskega vratarja Jana Oblaka s strelom z glavo preizkusil Lautaro Martinez.

Ta je hip zatem gostom zapretil še drugič. Marcus Thuram je na sredini prestregel žogo, stekel proti Oblakovim vratom in na robu kazenskega prostora zaposlil Lautara, ki je hitro sprožil, a je njegov strel blokiral Jose Gimenez.

Slovenskemu reprezentančnemu vratarju Janu Oblaku je še uspelo ubraniti poskus Lautara Martineza iz protinapada, pri strelu Arnautovića hip zatem pa je bil nemočen. Oblak je bil po indeksu Sofascore ob vezistu Rodrigu de Paulu sicer najbolje ocenjen nogometaš Atletica (ocena 7,4). Zbral je štiri obrambe, na drugi strani Interjev čuvaj mreže Yann Sommer ni imel veliko dela (nič obramb). Foto: EPA

Zadnji pravi priložnosti v prvem polčasu, so bili gledalci priča v 43. minuti, ko je Interjevo krasno akcijo po dvojni podaji z Nicolom Barello zaključil Thuram. Njegov strel je Oblak zlahka ubranil.

Že v uvodnih minutah drugega polčasa so gostitelji znova nevarno zapretili. Rezervist Marko Arnautović, ki je ob polčasu zamenjal Thurama, je dočakal natančen predložek Federica Dimarca z leve strani, a je žogo poslal mimo desne vratnice.

Po dobri uri igre, natančneje v 63. minuti, je novo lepo priložnost zapravil Arnautović. Po lepem preigravanju in dvojni podaji z Lautarom se je znašel iz oči v oči z Oblakom, a žogo z močnim strelom poslal tik nad prečko.

Atletico je bil precej nenevaren, le nekajkrat je poskusil iz protinapada, vendar mu ni uspelo predreti dobro postavljene Interjeve obrambe. Je pa domači kolektiv v 77. minuti znova nevarno zapretil. Hakan Calhanoglu je z diagonalnim predložkom v kazenskem prostoru našel Lautara, ki je z glavo natančno meril, a je bil tudi tokrat Oblak na mestu.

Vseeno pa slovenski reprezentančni vratar ne zmore vsega sam, že nekaj trenutkov pozneje je žogo vendarle pobral iz svoje mreže. Njegovi soigralci so jo izgubili na sredini, Lautaro je zdrvel v protinapad, Oblak je njegov strel še ubranil, odbitek pa je v gol z leve strani pospravil Arnautović. Lino Samuel se je žoge dotaknil na golovi črti, a mu je ni uspelo izbiti. 1:0 in val navdušenja na tribunah stadiona Giuseppeja Meazze.

Atletico je takoj po prejetem zadetku za trenutek dvignil raven igre, a premalo, da bi zares ogrozil vrata nasprotnika. Inter je srečanje mirno pripeljal do konca in ohranil minimalno prednost, ki bo pred vročim gostovanjem v madridski četrti San Blas-Canillejas več kot dobrodošla.

Kapetan Luuk de Jong je z bele točke preprečil poraz PSV-ja iz Eindhovna, potem ko je prekršek za najstrožjo kazen zakrivil Mats Hummels. Foto: EPA
Takole je Donyell Malen premagal PSV-jevega vratarja Walterja Beniteza za vodilni zadetek na tekmi, a to na koncu ni bilo dovolj za zmago. Dortmundčani, ki bodo povratno tekmo igrali pred svojimi navijači, so se nazadnje iz osmine finala Lige prvakov prebili v sezoni 2020/21, ko so s skupnim izidom 5:4 ugnali Sevillo. V četrtfinalu so morali nato priznati premoč Manchester Cityju, ki je obe tekmi dobil z 2:1. Lani jih je v osmini finala izločil Chelsea. Foto: Reuters

De Jong z bele točke preprečil poraz PSV-ja
V Eindhovnu sta se na drugi torkovi tekmi osmine finala Lige prvakov pomerila PSV in Borussia iz Dortmunda. Edini zadetek v prvem polčasu je dosegel Donyell Malen, ki je v 24. minuti razveselil gostujoče navijače na stadionu Philips. 25-letni Nizozemec, ki se je leta 2021 Borussii iz Dortmunda pridružil prav iz vrst PSV-ja, je sprožil v kazenskem prostoru, žoga se je odbila in prelisičila vratarja Walterja Beniteza. Nobena od ekip si do odmora ni priigrala izrazito lepih priložnosti, so pa gostitelji v nadaljevanju vendarle izenačili. V 54. minuti je branilec Mats Hummels storil prekršek za najstrožjo kazen, z bele točke je s strelom v spodnji levi kot za 1:1 zadel Luuk de Jong. Po uri igre je znova zapretil Malen, njegov siloviti strel je zletel malce čez gol, v 72. minuti je Benitez ubranil še poskus Mariusa Wolfa. To je bila tudi zadnja omembe vredna akcija na tekmi.