Celjani se po letu 2020 veselijo drugega državnega naslova v nogometu. NK Celje je ob Mariboru edini prvoligaški klub, ki je ves čas del 1. SNL. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma v Celju se je začela odprto, s priložnostmi na obeh straneh, po četrt ure igre pa so gostitelji prišli do najstrožje kazni. K beli točki je pristopil prvi strelec Celja Aljoša Matko, a je koprski vratar Jan Koprivec prebral njegovo namero in ubranil enajstmetrovko, vendar je Matko pospravil odbitek v mrežo za svoj 16. gol v Prvi ligi.

Vodstvo prvakov ni dolgo zdržalo, saj so Koprčani vneto napadali in v 27. minuti je Luka Vešner Tičić zrežiral izenačenje. Njegov prvi strel je bil blokiran, a mu je žogo vrnil Peter Petriško, sam Vešner Tičić pa je Matjaža Rozmana matiral s špičko.

Aljoša Matko je sicer zapravil enajstmetrovko, a se je dokopal do odbitka in dosegel 16. gol v letošnji Prvi ligi. V 75. minuti je Matko iz protinapada dosegel še 17. gol in je na vrhu lestvice strelcev ujel Arnela Jakupovića (Maribor). Foto: www.alesfevzer.com

V nadaljevanju je Koper imel nevarnejše priložnosti, sredi drugega polčasa je izjemno udaril Osuji, a se je s parado proslavil Matjaž Rozman. Kazen za goste je prišla v 75. minuti, ko je Matko ukradel žogo na sredini Ahmetu Sidibeju in sam stekel proti golu ter matiral Koprivca za 2:1.

Pet minut pozneje je z velike razdalje s prostega strela na levi strani zvito poskušal Luka Bobičanec, a bil premalo nenatančen. V 85. minuti je v dresu Celja debitiral 17-letni Timothy Dassena Ček in tako rekoč ob prvem stiku z žogo v prvi ligi z desne strani zadel prečko.

V 90. minuti pa je imel lepo priložnost za izenačenje Sule Wisdom, ki je na levi strani v kazenskem prostoru neoviran dobil predložek, močno streljal z okoli desetih metrov, Rozman pa je rešil dve celjski točki. V 94. minuti je z glavo nevarno poskušal še Karlo Bručič, a je žoga šla mimo vratnice.

Po koncu srečanja so Celjani prejeli pokal za naslov prvaka, ki ga je dvignil kapetan Denis Popović. Nogometaši iz mesta grofov so si sicer drugi naslov državnega prvaka zagotovili že pred dvema tednoma.

Celjani dvignili pokal za naslov državnih prvakov
Rozman: Ključna je bila tekma v Stožicah na začetku marca

Remi Brava in Mure

Nogometaši Brava Kostela so imeli po porazu Koprčanov priložnost, da se prebijejo na četrto mesto prvenstvene razpredelnice, četrto mesto pa je bilo v teoriji izziv tudi za Sobočane. Na koncu se je ljubljanski klub z Muro razšel brez zmagovalca (1:1).

Bravo in Mura sta se razšla brez zmagovalca

Šiškarji so na domačem terenu v uvodu spravili tekmece v podrejen položaj, izrazite priložnosti pa si niso priigrali. V drugem polčasu so prvi spet zapretili gostitelji, nato pa je Mura povedla v 51. minuti, ko je Matija Kavčič slabo ocenil podajo Kaia Cipota. Na desnem krilu je do nje prišel Žan Trontelj in Robertu Čakšu po lepi podaji ni bilo težko zadeti.

Takoj nato je bil na mestu Matija Orbanić, ki je dobil dvoboj ena na ena z Amadejem Marošo. Bravo je imel premoč, a je v vratih Prekmurcev odlično deloval Klemen Mihelak, ki se je večkrat izkazal, v 89. pa je vendarle klonil, ko je Rok Maher predložek Kavčiča z glavo poslal v mrežo.