Maribor, ki je tekmo v zahvalo zdravstvenim delavcem za delo med pandemijo odigral v posebnih dresih v barvah zdravstvenih uniform, je prekinil niz treh tekem brez zmage oziroma serijo dveh zaporednih porazov, z osvojenimi tremi točkami pa se je zavihtel na tretje mesto. Državni prvaki so začeli podjetno, a so gostitelji kmalu prekinili njihov ritem. V prvem polčasu je bilo malo priložnosti, nobena ekipa pa ni sprožila strela v okvir vrat.

Analiza prvega polčasa Domžale - Maribor

Zato pa je bilo zelo živahno že na začetku drugega dela. V 47. minuti je Aleks Pihler z desne strani poslal žogo pred vrata, kjer jo je Luka Zahović ustavil, do strela je ob Janezu Pišku prišel Rok Kronaveter, Ajdin Mulalić pa se je s posredovanjem zelo izkazal. Domžalski vratar je dobro posredoval tudi dobrih deset minut pozneje, ko se je po Zahovićevi podaji priložnost ponudila Alexandreju Cretuju.

Karič popeljal Domžale v vodstvo
Izjave po tekmi in analiza drugega polčasa Domžale - Maribor

62. minuta je tekla, ko se je prvič zatresla mreža. Sven Šoštarič Karič je priboril kot, ki ga je izvedel Senija Ibričić. Kenan Pirić je šel na žogo, a je bil v skoku uspešnejši Šoštarič Karič, ki je z glavo zadel za 1:0. 77. minuta je tekla, ko je rezervist Felipe Santos streljal z desne strani, žoga je v roko zadela Nikolo Vujadinovića. Sodnik Matej Jug je pokazal na belo točko, domžalskemu branilcu pa pokazal drugi rumeni karton. Zanesljivo je enajstmetrovko izvedel Amir Dervišević, ki je pet minut predtem vstopil v igro.

Dve minuti pozneje se je domača mreža zatresla še enkrat. Cretu je padel v kazenskem prostoru, a se je akcija nadaljevala. Z leve strani je ob Maticu Finku v drugem delu zelo razigrani Rudi Požeg Vancaš žogo silovito poslal v nasprotni zgornji kot. V 88. minuti je Požeg Vancaš lepo v kazenskem prostoru našel samega Zahovića, še enkrat je odlično posredoval Mulalić, Cretu pa je v sodnikovem dodatku z glavo meril mimo vrat.

Dervišević in Požeg Vancaš poskrbela za preobrat

Matko zagotovil Bravu tri točke

Niz neporaženosti Brava traja že vse od 1. decembra. Tretjič zapored je slavil in vknjižil pomembne tri točke proti do tega kroga sosedom na lestvici. Ljubljančani so z osmo zmago v sezoni prehiteli Tabor in se zavihteli na šesto mesto.

Bravo z golom Matka premagal Triglav

V prvem polčasu si sicer nobena ekipa ni uspela priigrati konkretnejše priložnosti. V 67. minuti je s prostega strela nevarno poskusil Erik Gliha, a se je s posredovanjem izkazal Igor Vekić, ki je žogo preusmeril čez prečko. Tri minute zatem je bilo vroče v kazenskem prostoru Triglava, ko je padel Roko Baturina, a je sodniška piščalka ostala nema.

Odločitev je padla v 85. minuti, ko je s prostega strela z desne strani predložek pred vrata poslal Žan Trontelj, z glavo pa je žogo v mrežo poslal rezervist Aljoša Matko, ki se je sedmič v letošnji sezoni vpisal med strelce v Prvi ligi. To je bil sicer 60. zadetek, ki ga je prejela kranjska obramba.