Anna LeMoine in Eva Lund sta poljubili odločilni kamen, ki je Švedski zagotovil zmago na olimpijskem turnirju v curlingu. Foto: EPA
Kajsa Bergström, Anna LeMoine, Cathrine Lindahl, Eva Lund in Anette Norberg
Kajsa Bergström, Anna LeMoine, Cathrine Lindahl, Eva Lund in Anette Norberg (z leve) se veselijo zlate medalje. Foto: EPA
Charles Hamelin in Francois Louis Tremblay
Charles Hamelin in Francois-Louis Tremblay sta najprej blestela na 500 m, potem pa sta Kanadčanom pomagala še do zlata v štafeti na 5.000 m. Foto: EPA
Apolo Anton Ohno
Apolo Anton Ohno je bil na 500 metrov diskvalificiran, a se je brona veselil s štafeto ZDA. Foto: EPA

Gostiteljice so že vodile za dve točki, vendar pa se Švedinje (Kajsa Bergström, Anna LeMoine, Cathrine Lindahl, Eva Lund in Anette Norberg) niso predale in so izsilile dodatni del igre. Svetovne prvakinje Kitajke so osvojile bron. V tekmi za tretje mesto so premagale Švico z 12:6.

Veliko nesreč v bobu štirisedu
Po končanih prvih dveh vožnjah v bobu štirisedu vodi prve ekipa ZDA. Z zaostankom 0,40 sekunde sledi prvi kanadski bob, prvi nemški pa z 0,44 sekunde. Kar šest bobov se je na progi prevrnilo. Preostali dve vožnji bodo opravili v soboto.

Šest ekip (Avstrija, ZDA, Rusija, Slovaška, Japonska in Velika Britanija) se je v prvih dveh vožnjah ponesrečilo na 13. ovinku, ki je bil tik pred začetkom iger usoden za gruzijskega sankača Nodarja Kumaritašvilija. Tokrat ni bil nihče izmed od športnikov resneje poškodovan.

Vang še tretjič zlata
Kitajka Vang Meng je osvojila zlato v hitrostnem drsanju na kratkih progah na 1.000 metrov, kar je že tretje odličje petnajstkratne svetovne prvakinje na teh igrah. Druga je bila Američanka Katherine Reutter, tretja pa Južnokorejka Park Seung Hi. Vang ima v svoji vitrini že štiri olimpijske zlate kolajne. V Vancouvru je bila prva na 500 m in v štafeti, leta 2006 v Torinu pa je že slavila na 500 m.

Dve medalji za Kanado
Kanadčan Charles Hamelin je osvojil zlato v hitrostnem drsanju na kratkih progah na 500 m. Srebro si je priboril Sung Si Bak iz Južne Koreje, bron pa še drugi Kanadčan Francois-Louis Tremblay. Američan Apolo Anton Ohno je bil v finalu diskvalificiran.

Ohno še dopolnil zbirko odličij
Kanadčani so zmagali v štafeti na 5.000 m. Charles Hamelin, Francois Hamelin, Olivier Jean in Francois-Louis Tremblay so za 0,222 sekunde prehiteli Korejce Kvak Džun Gija, Li Ho Suka, Li Džung Suja in Sung Si Baka, Američani J. R. Celski, Travis Jayner, Jordan Malone, Apolo Anton Ohno pa so za srebrom zaostali za 52 tisočink. Ohno je z bronom osvojil svoje osmo odličje na zimskih olimpijskih igrah, na katerih nastopa od leta 2002, ima po dve zlati in srebrni ter štiri bronaste medalje.