Tim Mastnak je bil edini slovenski predstavnik v izločilnih bojih paralelnega veleslaloma na 14. svetovnem prvenstvu v deskanju v alpskih disciplinah, vendar se ni uspel prebiti v četrtfinale. Foto: EPA
Slovenski deskarji niso izpolnili pričakovanj v paralelnem veleslalomu

Mastnak, ki je branil srebro iz Park Cityja, se je pomeril z Nevinom Galmarinijem. V ponovitvi osmine finala z olimpijskih iger v Pjongčangu je bil spet uspešnejši olimpijski prvak, tokrat za 17 stotink. Odločilno prednost si je prideskal v zadnjih petih vratih. "Dober dvoboj. Na Rogli pač odločajo stotinke in te tokrat niso bile na moji strani. Par zavojev pred ciljem sem izgubil nekaj hitrosti in posledično tudi dvoboj. Sem pa olimpijskemu prvaku na sicer počasnejši rdeči progi zelo dobro pariral," je z mešanimi občutki ciljno areno na domačem prizorišču zapustil Tim Mastnak.

Nastop Tima Mastnaka v četrtfinalu

Dve medalji za Rusijo, Loginov spet zlat
V velikem finalu je favorizirani Rus Dimitrij Loginov za stotinko ugnal 40-letnega Italijana Rolanda Fischnallerja. Mladi Loginov je tekmoval na modri progi, hitrejši pa je bil za le eno stotinko. V malem finalu je bil Rus Andrej Soboljev za 26 stotink hitrejši od Korejca Sang-Kjuma Kima in se je veselil svoje četrte medalje na SP-jih.

Rusi blesteli že dopoldne
Tim Mastnak je imel 12. čas kvalifikacij. Za najhitrejšim Igorjem Slujevom je na presenetljivo trdi progi (Slovence je to presenetilo, trenirali so na mehkejši podlagi) zaostal za 95 stotink. Tudi drugo in tretje mesto sta osvojila Rusa, Loginov (+0,38) in Soboljev (+0,39).

Rus Loginov je v finalu za stotinko ugnal veterana Fischnallerja. Foto: Reuters
Finale paralelnega veleslaloma in zmaga Loginova za stotinko

Košir in Marguč praznih rok
Preostali slovenski predstavniki so bili prepočasni za šestnajsterico, ki se je prebila v izločilne boje, Žan Košir, trikratni dobitnik olimpijske medalje, je zasedel 21. mesto (+1,28), zmanjkalo mu je 23 stotink. Jernej Glavan je bil 31. (+5,81). Že po prvi vožnji kvalifikacij sta tekmovanje končala Rok Marguč in edina slovenska predstavnica Sara Goltes.

Selina Jörg ubranila naslov
Pri ženskah je naslov iz Park Cityja ubranila 33-letna Nemka Selina Jőrg, ki je v finalu odlično odpeljala spodnji del modre proge. Mlado Rusinjo Sofijo Nadiršino je ugnala za 12 stotink. Julia Dujmovits (to sezono tekmuje po dveh letih premora) je v vseavstrijskem malem finalu za dobro sekundo ugnala Claudio Riegler in osvojila bron. V torek bo na Rogli še paralelni slalom.

Selina Jőrg je ubranila uspeh iz Park Cityja. Foto: Reuters

Ledecka odpovedala nastop
Na Rogli ne nastopa dvakratna svetovna prvakinja, Čehinja Ester Ledecka. V izjavi za javnost je kot razlog navedla poškodbo, podrobnosti pa ni razkrila. "Pripravljala sem se za preizkušnji in se veselila nastopa na SP-ju, ampak ne morem niti zaključiti raztezanja, kaj šele, da bi desko odnesla na start," je sporočila Ledecka. Dodala je, da bo skušala nastopiti na zaključku svetovnega pokala v alpskem smučanju v Lenzerheideju med 17. in 21. marcem.

Kvalifikacijski nastopi Slovencev na Rogli

Izločilni boji (M):

Izločilni boji (Ž):

Tekma je potekala v jasnem vremenu, organizatorji pa so odlično pripravili progo, da so so bili vsi presenečeni, kako trda je bila. Foto: www.alesfevzer.com
Deskanje na snegu - svetovno prvenstvo: paralelni veleslalom, celotna tekma