V Crans Montani, kandidatki za svetovno prvenstvo v alpskem smučanju leta 2025 (kandidirata še Saalbach in Garmisch), je domače navijače z brezhibnim nastopom razveselila Lara Gut-Behrami. Foto: EPA

16. I. ŠTUHEC          SLO        147

Suterjeva, vodilna v smukaškem seštevku, je svoje delo s štartno številko 5 opravila z odliko. Na progi ni storila večjih napak, ob prihodu v cilj je tedaj vodilno Slovakinjo Petro Vlhovo ugnala za 28 stotink sekunde.

Suterjevi se je še najbolj približala Avstrijka Stephanie Venier, ki je zaostala za pičlih 12 stotink sekunde, nato pa je z brezhibnim nastopom vse tekmice 'odpihnila' Gut-Behramijeva, ki je bila odlična v drsalnem delu proge, naredila ni nobene napake, vseskozi je bila v prednosti, vodstvo je prevzela za debelih osem desetink.

Lara Gut-Behrami je tako postala prva Švicarka z zmago na tekmi svetovnega pokala v Crans Montani po Dominique Gisin, ki je v tem mondenem smučarskem središču pred desetimi leti slavila v superveleslalomu. To je bila zanjo sploh prva zmaga v svetovnem pokalu po 21. januarju 2018, ko je bila najboljša na superveleslalomu v Cortini d'Ampezzo.

Soliden nastop Ilke Štuhec
Ilka Štuhec, ki ji lanski nastop v Crans Montani ni ostal v najlepšem spominu, saj je na progi grdo padla in se poškodovala – to je bil tedaj sploh njen drugi smukaški odstop v zadnjih sedmih letih –, je petkovo smukaško preizkušnjo začela pogumno, nato pa tik pred merjenjem prvega vmesnega časa naredila napako, ko je preširoko zapeljala v zavoj in komaj še ujela naslednja vratca. Izgubila je nekaj hitrosti, kar se je hitro postalo na zaostanku. Ta se je povečal že na 88 stotink sekunde, v spodnjem delu, kjer se ji je pripetila še ena manjša napaka, pa ji ga je uspelo stopiti, ciljno črto je prečkala z zaostankom 67 stotink sekunde. Ta je po nastopu Gut-Behramijeve zrasel na +1,47, kar je bilo dovolj za 12. mesto.

"Današnji nastop je bil soliden, ne pa vrhunski, saj je bilo napak preveč. Uvrstitev? Ob tako majhnih razlikah, od šestega mesta me je ločilo 14 stotink, me je seveda to takoj po tekmi malce 'grizlo'. Ampak tako je, vsaka stotinka šteje in za višjo uvrstitev bo pač potrebno smučati z manj napakami in hitreje," je po koncu današnjega smuka razmišljala Štuhčeva, ki se že veseli jutrišnje preizkušnje. "Želim si odpraviti napake in pa uživati v smučanju v tem čudovitem vremenu," pravi 29-letnica.

V Crans Montani bo jutri na sporedu še en smuk, v nedeljo pa alpska kombinacija. Vse tekme boste lahko spremljali na TV SLO 2 in na MMC-ju.