49-letni hrvaški strokovnjak je bil večino igralske kariere član dubrovniškega Juga in bil razglašen za najboljšega igralca tega kluba vseh časov. Kot član nekdanje jugoslovanske reprezentance je osvojil dve zlati olimpijski medalji (1984, 1988) in bil enkrat svetovni prvak.

Juga, s katerim je osvojil pokal Evropske plavalne zveze (LEN), Ligo prvakov ter po dva hrvaška pokala in prvenstvi. Nato je prevzel vodenje grškega velikana Olympiakosa in z njim osvojil dve grški prvenstvi in eno pokalno lovoriko. Eno sezono je bil trener Šibenika, od koder je odšel k zagrebški Mladosti. Nazadnje je bil trener črnogorske Budve, s katero je osvojil prvi črnogorski pokal, bil finalist pokala LEN in dosegel zgodovinsko uvrstitev v ligo prvakov.