U-21 – evropsko prvenstvo v nogometu - Arhiv

Spretni napadalec Nmecha zagotovil Nemcem tretji naslov

EP do 21 let Spretni napadalec Nmecha zagotovil Nemcem tretji naslov

6.6.2021

V finalu evropskega prvenstva do 21 let so nogometaši Nemčije premagali Portugalsko z 1:0. Odločilni zadetek v Stožicah je dosegel napadalec Lukas Nmecha v 49. minuti.

Nemci z udarnim štartom presenetili Nizozemce, Portugalci izločili Špance

EP do 21 let Nemci z udarnim štartom presenetili Nizozemce, Portugalci izločili Špance

3.6.2021

Nogometaši Portugalske so v polfinalu evropskega prvenstva do 21 let v Ljudskem vrtu premagali Španijo z 1:0. V finalu se bodo v nedeljo v Stožicah srečali z Nemčijo, ki je ugnala Nizozemsko v Szekesfehervarju z 2:1.

Portugalci v poslastici prvenstva izločili Italijane po podaljšku

EP do 21 let Portugalci v poslastici prvenstva izločili Italijane po podaljšku

31.5.2021

Nogometaši Španije so se uvrstili v polfinale evropskega prvenstva do 21 let, potem ko so v četrtfinalu v Ljudskem vrtu premagali Hrvaško z 2:1 po podaljšku. V četrtek se bodo srečali s Portugalsko, ki je ugnala Italijo s 5:3 po podaljšku.

Maribor in Ljubljana gostita četrtfinalni poslastici

EP do 21 let Maribor in Ljubljana gostita četrtfinalni poslastici

31.5.2021

Na evropskem prvenstvu nogometašev do 21 let v Sloveniji in na Madžarskem si je konec marca napredovanje zagotovilo osem reprezentanc. Dva meseca pozneje je napočil čas za izločilne boje. Tokrat z gledalci na tribunah.

Stekla je prodaja vstopnic za izločilne boje EP-ja do 21 let

Nagradna igra Stekla je prodaja vstopnic za izločilne boje EP-ja do 21 let

28.5.2021

V ponedeljek se bo začel še zadnji del nogometnega EP-ja do 21 let. V igri za naslov je še osem ekip, tekme pa bodo tudi v Ljubljani in Mariboru. Na tribunah bodo lahko gledalci, vstopnice za odločilne obračune so že na voljo.

Za finalno vstopnico EP-ja bo treba odšteti 13 oz. 15 evrov

Nogomet Za finalno vstopnico EP-ja bo treba odšteti 13 oz. 15 evrov

21.5.2021

Nogometna zveza Slovenije je začela prodajo vstopnic za sklepni del evropskega nogometnega prvenstva do 21 let, ki poteka v Sloveniji in na Madžarskem.

Bradarić z evrogolom v 91. minuti popeljal Hrvate v četrtfinale

EP do 21 let Bradarić z evrogolom v 91. minuti popeljal Hrvate v četrtfinale

31.3.2021

Domagoj Bradarić je z izjemnim strelom v 91. minuti zagotovil Hrvatom vozovnico za četrtfinale evropskega prvenstva do 21 let, kjer jih bodo čakali Španci. Anglija je bila v Kopru boljša z 2:1, a je potrebovala zmago z dvema goloma razlike.

Aćimović: Takšnega tempa in fizike v slovenski ligi gotovo ni

EP do 21 let Aćimović: Takšnega tempa in fizike v slovenski ligi gotovo ni

31.3.2021

Za preveč optimistične so se izkazale napovedi, da bi se lahko Slovenija uvrstila v četrtfinale domačega evropskega prvenstva do 21 let. Čeprav oslabljena, je Italija le potrdila svojo kakovost, ki se izraža tudi v vrednosti igralcev. Končalo se je s 4:0.

Italija ekspresno zatrla vse slovenske upe

Euro U-21 Italija ekspresno zatrla vse slovenske upe

30.3.2021

Slovenska reprezentanca do 21 let je evropsko prvenstvo končala že po skupinskem delu. V odločilni tekmi za preboj v četrtfinale jo je v Mariboru s 4:0 nadigrala Italija, ki je že po 25 minutah vodila s tremi goli prednosti.

Švicarji pretili do konca, a Hrvatom tri točke

EP U-21 Švicarji pretili do konca, a Hrvatom tri točke

28.3.2021

V Kopru je na tekmi drugega kroga evropskega prvenstva do 21 let med Hrvaško in Švico padlo kar pet golov (3:2). V Ljubljani je Portugalska vknjižila drugo zmago, premagala je Anglijo (2:0).

Avtogol pet minut pred koncem vzel zmago Sloveniji

EP do 21 let Avtogol pet minut pred koncem vzel zmago Sloveniji

27.3.2021

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let se je na drugi tekmi domačega evropskega prvenstva s Češko razšla z neodločenim izidom 1:1 in ohranila možnosti za preboj v četrtfinale. Na tekmi Španija - Italija ni bilo zadetkov.

Aćimović proti Češki napoveduje povsem drugačno tekmo

EP do 21 let Aćimović proti Češki napoveduje povsem drugačno tekmo

26.3.2021

Mladi slovenski nogometaši so na uvodu evropskega prvenstva pričakovano izgubili s Španci. Zdaj jih v soboto ob 18. uri v Celju čaka Češka, ki je v sredo v mestu grofov dokazala kakovost in se z Italijani razšla z neodločenim izidom 1:1.

Presenečenje na Bonifiki – Švicarji ugnali Angleže

EP U-21 Presenečenje na Bonifiki – Švicarji ugnali Angleže

25.3.2021

Nogometaši Švice so na tekmi prvega kroga skupine D evropskega prvenstva do 21 let v Kopru poskrbeli za presenečenje in premagali Anglijo (1:0). Druga tekma dneva na Obali je pripadla Portugalski, ki je premagala Hrvaško (1:0).

Španci razblinili slovenske sanje v slabih dveh minutah

EP do 21 let Španci razblinili slovenske sanje v slabih dveh minutah

24.3.2021

Nogometaši Španije so na uvodni tekmi evropskega prvenstva do 21 let upravičili vlogo favorita in v Mariboru premagali Slovenijo s 3:0. Odločitev je praktično padla v razmiku minute in 48 sekund na začetku drugega polčasa.

Aljoša Matko: Stričeva kritika mi včasih pomeni največ

Intervju Aljoša Matko: Stričeva kritika mi včasih pomeni največ

24.3.2021

Hitronogi Aljoša Matko se je v zadnjih dveh sezonah razvil v enega izmed najvznemirljivejših nogometašev v slovenski prvi ligi. V tednu, ko bo dopolnil 21 let, ga čaka velik izziv – evropsko prvenstvo na domačih tleh. Kaj od njega pričakuje Črnomaljec?

Aćimović: Verjamem, da smo se sposobni uvrstiti v četrtfinale

EP do 21 let Aćimović: Verjamem, da smo se sposobni uvrstiti v četrtfinale

23.3.2021

"Vzdušje v ekipi je res odlično, fantje razmišljajo pozitivno. Iz srca verjamem, da se bo dobro razpletlo," je na novinarski konferenci pred uvodno tekmo EP-ja do 21 let proti Španiji v Mariboru povedal selektor slovenske reprezentance Mile Aćimović.

Aćimović v reprezentančni bazi pozdravil še zadnje novince

U-21 Aćimović v reprezentančni bazi pozdravil še zadnje novince

22.3.2021

Mlada reprezentanca Slovenije je zakorakala v peti dan priprav na evropsko prvenstvo do 21 let, ki se bo začelo v sredo s tekmo Slovenije in Španije v Mariboru.

Z nogometnim prvenstvom za mlade do večje prepoznavnosti Slovenije

Ture avanture Z nogometnim prvenstvom za mlade do večje prepoznavnosti Slovenije

22.3.2021

Evropsko prvenstvo v nogometu do 21 let, ki ga bosta gostili Slovenija in Madžarska, po mnenju Slovenske turistične organizacije predstavlja pomembno priložnost za povečanje prepoznavnosti in ugleda Slovenije.

Izložba, iz katere se lahko izstreliš v nogometno elito

Intervju Izložba, iz katere se lahko izstreliš v nogometno elito

22.3.2021

Miletu Aćimoviću ni bilo lahko, ko se je odločal, koga uvrstiti v reprezentanco za EP mladih. "Zelo stresno je bilo. Tudi če bi jih vpoklical 45, bi jih bilo na koncu 34 užaljenih, ker niso začeli tekme."

Slovenci komaj čakajo obračun z branilci naslova Španci

U-21 Slovenci komaj čakajo obračun z branilci naslova Španci

21.3.2021

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let nestrpno čaka sredni začetek evropskega prvenstva, ko se bo na uvodni tekmi turnirja v Mariboru pomerila z branilko naslova Španijo.