Gorica je v osmih minutah uprizorila preobrat proti Domžalam, za 2:1 je s šestim golom sezone poskrbel Andrija Filipović. Foto: www.alesfevzer.com

Po derbiju brez golov razmerje na vrhu ostaja nespremenjeno, nedelja pa je prinesla preostali tekmi kroga, ki sta postregli s prvima spomladanskima zmagama Aluminija in Gorice.

V Novi Gorici v prvem polčasu ni bilo zadetkov, gostje so imeli jalovo pobudo, a se je igra v nadaljevanju dodobra razživela. Prvi so udarili Domžalčani, Dejan Lazarević je prodiral po sredini in z globinsko podajo zaposlil Shamarja Nicholsona, ki je z diagonalnim strelom matiral Grego Sorčana. Tretji spomladanski gol Jamajčana, ki je zdaj pri osmih zadetkih sezone.

Zaostanek prebudil Goričane
A Gorica je hitro odgovorila s skoraj identično akcijo, pri čemer je izenačenje zrežiral še en nekdanji slovenski reprezentant. Etien Velikonja je na sredini razklal domžalsko obrambo, asistenco pa je v 1:1 pretvoril Samir Smajlagić. Vrtnice so oživele, igra se je odprla na obeh straneh, kar so gostitelji izkoristili v 69. minuti. Andrija Filipović je prodrl, prvi je s strelom poskusil Bede Osuji, odbitek pa je mimo Krševana Santinija v mrežo spravil ravno Filipović.

Gostje so poskusili na vsak način izenačiti, a v sodnikovem podaljšku so prišli do izredne priložnosti. Sredi kazenskega prostora spregledani Gaber Dobrovoljc je prišel do strela iz idealnega položaja, a je mojstrsko posredoval Sorčan in pokazal, zakaj si je prislužil naknadni reprezentančni vpoklic.

Vratar Sorčan je poskrbel, da se je trener Nermin Bašić veselil prve zmage na klopi Gorice, predvsem pa je odleglo severnoprimorskemu klubu, ki je na zmago čakal vse od 7. oktobra, ko so s 4:2 v 12. krogu slavili pri Triglavu.

Prvi gol spomladi sprožil plaz
Po četrt ure igre v Kidričevem so gostitelji povedli. Izkušeni argentinski Slovenec Lucas Horvat je ustrelil z razdalje, blokirana žoga je na vrhu kazenskega prostora prišla do Sanina Muminovića, ki je iz voleja atraktivno dosegel sploh prvi spomladanski gol Aluminija. V zadnjih sekundah 1. polčasa je bil zaradi nevarnega štarta z obema nogama z neposrednim rdečim kartonom izključen gostujoči branilec David Arap.

Trener Aluminija Oliver Bogatinov je pozimi ostal brez Francesca Tahiraja, Roka Kidriča in Erika Gliha, po treh tekmah brez golov pa je le dočakal strelsko prebujenje proti Rudarju. Foto: www.alesfevzer.com

Z igralcem več so gostitelji povsem prevladovali in poskrbeli za visoko zmago. Najprej je v 62. minuti po prodoru Elvirja Malokuja po desni strani zadel neovirani kapetan Matic Vrbanec. Zelo podobno akcijo je v 77. minuti po podaji Horvata kronal ključni igralec šumarjev Dejan Petrović. Po seriji menjav je piko na i popolni nedelji v Kidričevem postavil mladi rezervist Luka Štor.

Olajšanje v Kidričevem, kjer so prezimili kar na 3. mestu, a prodali tri nosilce igre in odprli pomlad s tremi zaporednimi porazi. Na drugi strani je Rudar po dveh zaporednih minimalnih domačih zmagah spomladi doživel še drugi grd poraz v gosteh.

Zdaj sledi dvotedenski reprezentančni premor, ko bo pozornost nogometne javnosti usmerjena v Slovenijo in tekmi z Izraelom in Severno Makedonijo.