Prvi polčas je imel dve povsem različni četrtini. V prvi so prevladovali gostje, ki so povedli s 15:3 in 23:9, a so prednost gostitelji že v 12. minuti izničili in nato tudi povedli. Rogaška je bila precej boljša v tretji četrtini, Mirza Sarajlija je prav ob koncu četrtine zadel tri proste mete za vodstvo z 69:54.

Tudi v zadnji četrtini so Slatinčani znali držati Novomeščane na varni razdalji, ko je Leon Šantelj v 36. minuti zadel za 77:61, se je zdelo, da je zmagovalec dokončno odločen. Toda Krka je dve minuti pred koncem prišla na vsega pet točk zaostanka po zabijanju Žige Fifolta. 45 sekund pred koncem je Rashun Davis poskrbel za odločitev (80:73).

Z 22 točkami je blestel Sarajlija, pri gostih pa Fifolt s 23 točkami in 11 skoki.

''Tekmo smo začeli v krču, a smo se potem zbrali in do 23. minute igre igrali briljantno. Čeprav Krki zmaga ni pomenila nič, so igrali dobro in na vso moč. Vmes je nasprotnik s serijo trojk našo nepazljivost izkoristil in povedel, a nam je uspelo ohraniti mirno glavo in tako smo tekmo brez večjih težav pripeljali do konca," je pojasnil Damjan Novaković

Trener Krke Simon Petrov je dodal: ''Želeli smo pokazati dobro igro. Zmanjkalo nam je moči, dovolili smo jim preveč skokov v napadu. Tekma se je odločila v drugi četrtini, ko smo popolnoma popustili in nismo imeli možnosti, da dosežemo točke, kar so igralci Rogaške izkoristili in zasluženo zmagali.''

Zlatorog še upa na Ligo za prvaka
Košarkarji Zlatoroga so se veselili druge zaporedne zmage in krog pred koncem ostajajo v igri za uvrstitev v Ligo za prvaka. Po zmagi nad Petrolom Olimpijo v Stožicah so tokrat v domači dvorani po podaljšku premagali Helios z 91:86. Zlatorog bo zadnjo tekmo v rednem delu igral proti zadnjeuvrščeni Iliriji, za uvrstitev med prvih šest pa potrebuje poraz Heliosa v torek proti Petrolu Olimpiji.