Saul Niguez je dvakrat izenačil z bele točke. Foto: Reuters

Madridski Real, ki sicer ne blesti, je dobil vseh pet srečanj in ima točko naskoka pred Barcelono, v četrtek bo gostil Getafe in lahko prednost poviša na štiri točke. Kraljevi klub je tudi boljši na medsebojnih tekmah (0:0 in 2:0), zato si lahko na preostalih šestih tekmah privošči celo dva remija, pa bo še vedno prvak.

Saul Niguez je obakrat zadel z enajstih metrov. Foto: Reuters

Diego Costa katastrofalno začel tekmo
Gostitelji so začeli podjetno. V 8. minuti je Oblak odbil nevaren strel Ivana Rakitića z 20 metrov, tri minute zatem pa je Barca povedla. Lionel Messi je izvedel kot z desne strani, Diego Costa je zgrešil žogo z glavo, od njegove stegenske mišice pa se je odbila za hrbet Jana Oblaka.

Saul izenačil iz ponovljene 11-m
Atletico se je hitro pobral. Yannick Carrasco je v kazenskem prostoru preigral Artura Vidala, ki ga je spotaknil. Sodnik Jose Alejandro Hernandez Hernandez je takoj pokazal na belo točko. Žogo si je nastavil Diego Costa. Napadalec je bil še v šoku po avtogolu in njegov izjemno slab strel je Marc-Andreju ter Stegnu uspelo odbiti. Oglasil se je videosodnik, ki je opazil, da Nemec v vratih Barce ni imel obeh nog na golovi črti. Ter Stegen je prejel rumeni karton, ponovljeno enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel Saul Niguez.

Pri Barceloni se je znova vse vrtelo okoli Messija. Tri minute pred odmorom je s prostega strela zadel Saula v živem zidu, a je Oblaku uspelo odbiti žogo čez vrata.

Lionel Messi je z enajstih metrov dosegel že 700. zadetek v karieri. Foto: Reuters

Messi s "Panenko" matiral Oblaka
Takoj na začetku drugega polčasa je branilec Felipe nespretno podstavil nogo, podrl je Nelsona Semeda in Hernandez Hernandez je znova dosodil najstrožjo kazen. Izvajalec je bil seveda Messi, ki je poslal Oblaka v napačno smer. Ležerno je dvignil žogo v slogu Antonina Panenke z evropskega prvenstva 1976 v Beogradu. To je bil 700. gol argentinskega virtuoza v sijajni karieri.

Ter Stegen blizu uspehu
Po zaostanku je Atletico zaigral precej napadalneje. Diego Costa je z glavo za okoli meter zgrešil vrata v 56. minuti. Po uri igre so imeli colchonerosi znova na voljo enajstmetrovko. Semedo je podrl Carrasca v kazenskem prostoru. Saul je močno streljal z levico, ter Stegen se je vrgel v pravo smer in se dotaknil žoge, ki pa je vseeno končala v mreži.

Sklepni pritisk Barcelone ni obrodil sadov. Vidal je v 71. minuti z roba kazenskega prostora malce zgrešil vrata. Štiri minute zatem je bil Čilenec nenatančen še z glavo.

"Zelo težko se je boriti za naslov, če na dveh zaporednih tekmah ne zmagaš. Vsekakor bomo poskušali do konca," je povedal Sergio Busquets.

Riqui Puig se zaveda, da Barca usode nima več v svojih nogah. Real si lahko privošči celo en poraz, pa bo vseeno španski prvak. Foto: Reuters

Setien: Z vsako tekmo se nam naslov oddaljuje
Trener Quique Setien je priznal, da je bilo po slabi predstavi v Vigu (2:2) v soboto zelo vroče v garderobi. Nezadovoljstvo med igralci je bilo ogromno in povedali so si marsikaj. Španski mediji že poročajo o morebitnih kandidatih za novega trenerja Barce v novi sezoni. Najbolj vroče ime je seveda Xavi Hernandez, ki pa bi prišel le ob novem vodstvu kluba. Volitve za novega predsednika bodo čez leto dni.

"Res škoda, da nismo zmagali. Z vsako tekmo se nam naslov oddaljuje. Ta remi nas je res oddaljil od prvega mesta, vendar bomo še naprej delali zavzeto," je bil razočaran Setien.