Olimpijske igre 2010 - Arhiv

Kralji klonili v podaljšku, Kopitar brez točke

Hokej Kralji klonili v podaljšku, Kopitar brez točke

24.12.2016

Hokejisti Los Angelesa so pri koncu najdaljše letošnje gostujoče turneje doživeli poraz. Boljša je bila ekipa Dallas Stars (3:2). Dallas Starsi so Los Angeles Kingse ugnali v podaljšku.

Hebar objubil zvestobo Olimpiji še za eno leto

Hokej Hebar objubil zvestobo Olimpiji še za eno leto

1.8.2011

Navijače hokejskega kluba Olimpija je na dan začetka priprav na novo sezono razveselil Andrej Hebar, ki je podpisal novo enoletno pogodbo.

Smrt gruzijskega sankača po preiskavi samo nesreča

Olimpijske igre 2010 Smrt gruzijskega sankača po preiskavi samo nesreča

5.10.2010

Kanadski mrliški oglednik v Whistlerju je končal preiskavo o smrti gruzijskega sankača Nodarja Kumaritašvilija na predvečer olimpijskih iger v Vancouvru. Sklep: nesreča.

Fakova odločitev po koncu sezone

Biatlon Fakova odločitev po koncu sezone

7.3.2010

Gosta nedeljske oddaje NLP sta bila biatlonca Jakov Fak in Klemen Bauer, ki sta zablestela na šprintu na olimpijskih igrah v Vancouvru oziroma Whistlerju.

Soči 2014 - zimske igre v subtropskem podnebju

Vagabund Soči 2014 - zimske igre v subtropskem podnebju

5.3.2010

Ko si je Vladimir Putin zaželel zimske olimpijske igre, bi v Rusiji le težko našel kraj, ki pozimi nima kupov snega. A mu je "uspelo" - igre leta 2014 bo gostil Soči, mesto na "ruski rivieri".

Olimpijske igre v Bohinju? To je znanstvena fantastika!

Olimpijske igre 2010 Olimpijske igre v Bohinju? To je znanstvena fantastika!

4.3.2010

Tudi če bi se Tina Maze, ki ne najde skupnega jezika s SZS-jem, poročila z Andreo Massijem, bi težko smučala pod drugo zastavo, saj FIS ni naklonjen menjavam narodnosti.

Olimpijske igre 2010 Foto: Filmu bi bilo naslov "Kolk je globoka luknja"

3.3.2010

Nekaj tisoč ljudi je na Prešernovem trgu v Ljubljani pozdravilo slovenske olimpijce. V središču pozornosti je bila Petra Majdič.

Hokej "Sid the Kid" z zlatim golom med legende

2.3.2010

Ni bil najbolj opazen v Vancouvru, a se je ob pravem času znašel na pravem mestu in osrečil hokejsko obsedene rojake, sam pa se že pri 22 letih zapisal med legende.

Kanada na olimpijski vrh, Björndalen tik pod njim

Olimpijske igre 2010 Kanada na olimpijski vrh, Björndalen tik pod njim

2.3.2010

Kanadska javnost je olimpijske igre v Vancouvru začela spremljati v strahu, da bo spet ostala brez zlate medalje, na koncu so po 58 letih prvi gostitelji, ki so končali na vrhu lestvice medalj.

Kreslin Petri Majdič zapel njeno najljubšo pesem

Olimpijske igre 2010 Kreslin Petri Majdič zapel njeno najljubšo pesem

1.3.2010

Navijači so evforično pozdravili olimpijski junakinji. Tina Maze je od kralja Matjaža prevzela oblast, ob Petri Majdič pa so v karnevalskem ozračju rajali kurenti.

Zanimivosti: Odprtje v Kanadi bolj gledano od finala hokeja

Olimpijske igre 2010 Zanimivosti: Odprtje v Kanadi bolj gledano od finala hokeja

1.3.2010

Finalno hokejsko tekmo med Kanado in ZDA si je ogledalo 10,6 milijona Kanadčanov, kar je najbolj gledan športni dogodek v zgodovini te države.

10 zgodb, ki so jih napisale igre v Vancouvru

Olimpijske igre 2010 10 zgodb, ki so jih napisale igre v Vancouvru

1.3.2010

Olimpijske igre v Vancouvru so se končale, kot vselej so tudi te postregle s številnimi zgodbami, ki bodo za vedno zaznamovale vrhunski šport.

Slovenija v Vancouvru ponovila Peking

Olimpijske igre 2010 Slovenija v Vancouvru ponovila Peking

1.3.2010

Slovenija je po številu odličij glede na število prebivalcev tekmovanja v Vancouvru končala na 3. mestu in tako ponovila uspeh s poletnih iger v Pekingu.

Olimpijske igre 2010 Video: Petra pravi, da je bilo vredno tvegati življenje

1.3.2010

Dan po Tini Maze je na brniškem letališču pristala še ena slovenska junakinja olimpijskih iger - Petra Majdič - nosilka bronaste medalje s tekaškega šprinta.

V Vancouvru ugasnil ogenj, začenja se odštevanje do Sočija

Olimpijske igre 2010 V Vancouvru ugasnil ogenj, začenja se odštevanje do Sočija

1.3.2010

S sklepno slovesnostjo v dvorani BC Place so se v Vancouvru končale XXI. zimske olimpijske igre. Nosilec slovenske zastave je bil Mitja Valenčič, ki je na slalomu zasedel 6. mesto.

Kanadski hokejisti svojim igram postavili zlato piko na i

Olimpijske igre 2010 Kanadski hokejisti svojim igram postavili zlato piko na i

28.2.2010

Najlepše darilo Kanadčanom so dali njihovi hokejisti, ki so v zadnji odločitvi 21. zimskih olimpijskih iger, finalu hokejskega turnirja, s 3:2 v podaljšku ugnali ZDA.

Northug po 50 kilometrih za las pred Teichmannom

Olimpijske igre 2010 Northug po 50 kilometrih za las pred Teichmannom

28.2.2010

Norveški smučarski tekač Petter Northug je v Whistlerju postal olimpijski prvak na najprestižnejši tekmi - maratonu na 50 km v klasični tehniki.

Valenčiču druga proga ni ustrezala

Alpsko smučanje Valenčiču druga proga ni ustrezala

28.2.2010

Mitja Valenčič je bil na olimpijskem slalomu blizu medalji, morda je bil na drugi progi le malenkost premalo odločen, poleg tega niti postavitev ni bila po njegovem okusu.

Foto/video: Tina v slogu nogometašev napolnila Prešernov trg

Alpsko smučanje Foto/video: Tina v slogu nogometašev napolnila Prešernov trg

28.2.2010

Večtisočglava množica, podobna tisti s sprejema nogometašev po uvrstitvi na svetovno prvenstvo, je v centru Ljubljane pričakala olimpijsko junakinjo Tino Maze.

16. dan: Za slovo tekaški maraton in veliki sosedski derbi

Olimpijske igre 2010 16. dan: Za slovo tekaški maraton in veliki sosedski derbi

28.2.2010

Zadnji dan zimskih olimpijskih iger v Vancouvru bosta na sporedu le dve tradiocionalni končni odločitvi - smučarski tek na 50 km in finale moškega hokejskega turnirja.