Krik veselja svetovnih prvakinj! Foto: EPA

Ekipi sta bili v prvem delu prvega polčasa izenačeni, nazadnje pri rezultatu 7:7. Sledil je šest minut trajajoč strelski mrk Norvežank, kar so Francozinje izkoristile, z delnim izidom 4:0 so povedle za štiri zadetke (11:7). Francozinje so prednost povišale na šest zadetkov (16:10), do polčasa pa so Norvežanke znižale zaostanek (16:12).

Norvežanke so odlično začele drugi polčas, s trdno obrambo in učinkovitim napadom so v treh minutah drugega polčasa naredile delni izid 0:4 za izenačenje (16:16). Po hitrem protinapadu v 36. minuti pa so prvič na tekmi povedle (18:19).

Norveška je osvojila četrto zlato kolajno na svetovnih prvenstvih. Najboljša je bila tudi na Norveškem in Danskem 1999, v Braziliji 2011 in na Danskem 2015. Foto: EPA

Norvežanke so si v nadaljevanju priigrale tri zadetke prednosti (19:22), deset minut pred koncem tekme pa so podvojile prednost (20:26). Paralizirane Francozinje so potrebovale kar enajst minut za gol (21:26), do konca so dosegle le še en zadetek. Norvežanke so svoj zadnji gol dosegle v 57. minuti, ko so povedle za osem zadetkov (21:29).

V norveški reprezentanci je bila najučinkovitejša Henny Reistad s šestimi goli, enega manj so dosegle Nora Mork, Stine Bredal Oftedal in Kari Brattset Dale. Izkazala se je tudi vratarka Silje Solberg z 12 obrambami.

V francoski vrsti je igralka Krima Allison Pineau dosegla štiri gole, vse po izvajanju sedemmetrovk. Pauletta Foppa je dosegla tri, še ena igralka Krima Oceane Sercien Ugolin pa je prispevala dva zadetka.

Dankam bron
Bronasto medaljo so osvojile Danke, potem ko so v malem finalu premagale Španke (35:28).

Danke so tretjeuvrščena reprezentanca na SP-ju 2021. Foto: EPA

Danke so si temelje za zmago postavile v drugi polovici prvega polčasa, ko so pri izidu 10:10 naredile delni izid 4:0 in povedle s 14:10. Na začetku drugega polčasa so zaigrale še udarneje. V 45. minuti je njihova prednost znašala že sedem golov (25:18), tega velikega kapitala pa v zadnjih petnajstih minutah niso zapravile.

V danski reprezentanci je bila najučinkovitejša Louise Burgaard s sedmimi, v španski pa Carmen Martin s šestimi goli.

Naslednje veliko tekmovanje bo evropsko prvenstvo, ki ga bo prihodnje leto skupaj s Črno goro in Severno Makedonijo gostila Slovenija.