Šport: najodmevnejše zgodbe - Arhiv

Domen dvakrat v dno skakalnice, Peter po 2 letih in pol brez točk

Zimski športi Domen dvakrat v dno skakalnice, Peter po 2 letih in pol brez točk

18.12.2016

Domen Prevc nadaljuje z imenitnimi predstavami. Po drugem mestu na sobotni tekmi v Engelbergu je v nedeljo premočno zmagal. V prvi seriji je postavil rekord prenovljene švicarske naprave.

Ilka Štuhec nesporna smukaška števILKA 1!

Zimski športi Ilka Štuhec nesporna smukaška števILKA 1!

17.12.2016

Ilka Štuhec se razvija v pravo serijsko zmagovalko, saj je v Val d'Iseru zmagala še drugič v dveh dneh, tokrat v paradni disciplini smuku.

Peter John Stevens svetovni podprvak na 50 m prsno

Preostali športi Peter John Stevens svetovni podprvak na 50 m prsno

12.12.2016

Peter John Stevens je novi svetovni podprvak na 50 metrov prsno — v finalu SP-ja v kratkih bazenih v kanadskem Windsorju je slovenskega plavalca premagal le Južnoafričan Cameron van der Burgh.

Trener Chapecoenseja pet dni pred nesrečo: Če umrem danes, bom umrl srečen

Nogomet Trener Chapecoenseja pet dni pred nesrečo: Če umrem danes, bom umrl srečen

29.11.2016

V letalski nesreči v Kolumbiji je od 81 potnikov umrlo 75 ljudi, med njimi tudi nogometaši Chapecoenseja. Še en žalosten dodatek na seznam letalskih nesreč, v katerih so bile žrtve športniki.

Rosberg v puščavskem večeru do naslova prvaka

Formula 1 Rosberg v puščavskem večeru do naslova prvaka

27.11.2016

Nico Rosberg je svetovni prvak v formuli ena. Na dirki za VN Abu Dabija je osvojil drugo mesto, kar je zadostovalo za zmago v skupnem seštevku. Dirko je dobil Lewis Hamilton.

Brez dvoma - Andy Murray je številka ena svetovnega tenisa

Tenis Brez dvoma - Andy Murray je številka ena svetovnega tenisa

20.11.2016

Andy Murray je s prepričljivo zmago v finalu zaključnega turnirja v Londonu nad Novakom Đokovićem s 6:3 in 6:4 potrdil primat in sezono prvič končal kot številka ena svetovnega tenisa.

Levjesrčni Slovenci vzdržali bitko z Angleži za zgodovinsko točko

Nogomet Levjesrčni Slovenci vzdržali bitko z Angleži za zgodovinsko točko

11.10.2016

Slovenski nogometaši so v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Rusiji doma remizirali z Anglijo (0:0), kar je sploh prva točka Slovencev v petih dvobojih z Angleži.

Janja Garnbret pri 17 splezala na vrh sveta

Preostali športi Janja Garnbret pri 17 splezala na vrh sveta

17.9.2016

Janja Garnbret je sijajni sezoni dodala še največji biser: postala je svetovna prvakinja v težavnostnem plezanju. Mina Markovič je bila v Parizu bronasta.

Čeferin: Slovenci smo bolj sposobni in pomembni, kot si priznamo

Nogomet Čeferin: Slovenci smo bolj sposobni in pomembni, kot si priznamo

14.9.2016

Evropska nogometna zveza (Uefa) je po tajnem glasovanju v Atenah dobila novega, sedmega predsednika. Slovenca Aleksandra Čeferina.

Nov mejnik slovenskega hokeja – izjemni risi drugič zapored na OI

Hokej Nov mejnik slovenskega hokeja – izjemni risi drugič zapored na OI

4.9.2016

Hokejska reprezentanca znova piše zgodovino! Drugič zapored bodo risi nastopili na olimpijskih igrah. Nastop v Pjongčangu so si zagotovili z zmago po kazenskih strelih nad Belorusijo (2:3).

Gajser v Charlottu potrdil naslov svetovnega prvaka

Motošporti Gajser v Charlottu potrdil naslov svetovnega prvaka

4.9.2016

Tim Gajser je štiri dni pred 20. rojstnim dnem postal svetovni prvak v elitnem razredu motokrosa, v kategoriji MXGP.

Usain Bolt s štafeto Jamajke do devetega zlata in v zgodovino

Atletika Usain Bolt s štafeto Jamajke do devetega zlata in v zgodovino

19.8.2016

Jamajški superzvezdnik Usain Bolt je osvojil trojni trojček po jamajškem štafetnem slavju v teku na 4 x 100 m na olimpijskih igrah v Riu.

Rdeče-beli

Rokomet Rdeče-beli "dinamit" razblinil slovenske sanje

17.8.2016

Slovenskim rokometašem na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru ni uspel veliki met, saj so morali v četrtfinalu s 37:30 priznati premoč Dancem.

Vasilij Žbogar s srebrom Ria pri 40 letih kronal kariero

OI 2016 Vasilij Žbogar s srebrom Ria pri 40 letih kronal kariero

16.8.2016

Vasilij Žbogar je z nadzorovanim jadranjem prišel do srebra v razredu finn, kar je Izolanova že tretja olimpijska medalja in četrta za Slovenijo v Riu de Janeiru.

Phelps olimpijsko kariero končal s 23. zlato medaljo

Športni SOS Phelps olimpijsko kariero končal s 23. zlato medaljo

14.8.2016

Michael Phelps je v zgodovino olimpijskih iger odšel z neverjetnim rekordom: 28 medalj, od tega jih je kar 23 zlatega leska.

(T)Rio: Ana(konda) dopolnila slovenski komplet!

Judo (T)Rio: Ana(konda) dopolnila slovenski komplet!

11.8.2016

Judoistka Anamari Velenšek je poskrbela za tretjo slovensko medaljo na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru, saj je osvojila bron v kategoriji do 78 kilogramov.

Srebrni Peter Kauzer pri 32 letih dočakal veliki trenutek

OI 2016 Srebrni Peter Kauzer pri 32 letih dočakal veliki trenutek

10.8.2016

Kajakaš na divjih vodah Peter Kauzer je v Riu osvojil srebrno olimpijsko medaljo in ponovil uspeh Andraža Vehovarja iz leta 1996. Zmagal je presenetljivo Britanec Joseph Clarke.

Zlato v Riu! Tina Trstenjak po stopinjah Urške Žolnir

Judo Zlato v Riu! Tina Trstenjak po stopinjah Urške Žolnir

9.8.2016

Tina Trstenjak je osvojila zlato olimpijsko medaljo! V finalu kategorije do 63 kg je z iponom premagala Francozinjo Clarisso Agbegnenou in kronala nov nepozaben dan slovenskega juda.

Portugalski brez Ronalda Eder utrl pot na evropski vrh

EP v nogometu 2016 Portugalski brez Ronalda Eder utrl pot na evropski vrh

10.7.2016

Eder je mož odločitve nogometnega evropskega prvenstva. Adut s klopi Fernanda Santosa je zadel na Stade de Francu v 109. minuti finala za zmago Portugalske nad Francijo.

James izpolnil veliki cilj - Cleveland prvič prvak Lige NBA

Košarka James izpolnil veliki cilj - Cleveland prvič prvak Lige NBA

20.6.2016

Dolgoletno čakanje Clevelanda na prvi naslov je končano. Cavaliersi so na odločilni tekmi finala Lige NBA v Oaklandu premagali Golden State (89:93) in dobili serijo s 4:3 v zmagah.