Gregor Schlierenzauer in Thomas Morgenstern sta že pred zimo v šampionski formi. Foto: Reuters

"Morgi", ki je preteklo zimo slavil v svetovnem pokalu, je dobil že uvodno preizkušnjo v Wisli. Schlierenzauer, drugi avstrijski skakalni šampion, pa je bil na prvi tekmi tretji.
Kranjec tik pod odrom za zmagovalce
Na stopničke se je zavihtel po upokojitvi Adama Malysza najboljši poljski skakalec Kamil Stoch, ki je bil v prvi seriji sedmi. Kranjec je v Wisli v drugo pokvaril svojo uvrstitev, saj je bil po prvi seriji celo na drugem mestu. Tokrat je uspešno opravil svoje delo tudi v drugo in pridobil mesto.
V skupnem seštevku poletne velike nagrade je Kranjec zdaj peti. Vodi Morgenstern pred Schlierenzauerjem, tretji je Pavel Karelin, četrti pa Stoch. Jure Šinkovec je 20.

Štirje Slovenci v finalu
Točke so osvojili še trije Slovenci, izmed katerih se je znova izkazal Šinkovec, ki je bil tokrat 18., Peter Prevc je končal na 23. mestu, Mitja Mežnar pa je bil 28. Prevc je v finalni seriji izboljšal svojo uvrstitev. Odprl je finale, saj je bil po prvi 30., Šinkovec in Mežnar pa sta malenkost pokvarila uvrstitvi. Po polovici tekme je bil Šinkovec 16., Mežnar pa 27. Dejan Judež in Jurij Tepeš sta znova ostala brez finala.

Smučarski skakalci ostajajo na Poljskem. Naslednja postaja so Zakopane.