Vesna Fabjan je odlično tekla in slovenska dvojica je bila v prvi polfinalni skupini po njeni zaslugi v vodstvu, toda Katja Višnar tokrat ni bila prava. Foto: SZS

Nastopili sta dve slovenski ženski dvojici, vendar so Vesna Fabjan in Katja Višnar ter Barbara Jezeršek in Alenka Čebašek s sedmima mestoma v svojih polfinalnih skupinah ostale brez finalnega nastopa. 13. in 14. mesto je seveda manj od pričakovanj.

V dvojici Fabjan/Višnar je bila slabši člen Višnarjeva, ki so ji v zadnjem delu šestega odseka povsem pošle moči.

"Želele smo si nastopiti v finalu, tako da s tem rezultatom ne moremo biti zadovoljni. Počutila sem se dobro. Bilo je ravno obratno kot včeraj. Danes se Katja ni počutila najbolje. Toda to so dvojice, v katerih je težko predvideti, kaj se bo zgodilo. Danes se nam ni izšlo," je povedala Vesna Fabjan.

Zmagala je prva norveška postava v sestavi Mari Eide in Maiken Caspersen Falla, pri moških (slovenskih predstavnikov ni bilo) pa sta bila najuspešnejša Šveda Jesper Modin in Teodor Peterson.

Na sobotni preizkušnji v šprintu v prosti tehniki so tri slovenske tekačice osvojile točke svetovnega pokala. Katja Višnar je bila 13., Alenka Čebašek 18. in Vesna Fabjan 20. Fabjanova je pričakovala več, saj je v prejšnjih dveh sezonah v Düsseldorfu osvojila tretje mesto.