Anastazija Kuzmina je zmagala kljub enemu zgrešenemu strelu. Foto: EPA

Biatlonci so se po svetovnem prvenstvu preselili v Oslo, za uvod so se ženske pomerile v šprintu na 7,5 kilometra. Kuzmina je za 21 sekund premagala drugouvrščeno Nemko Franzisko Preuss, slovaški uspeh pa je na tretjem mestu dopolnila Paulina Fialkova. Tako Preussova kot Fialkova sta bili na strelišču brezhibni.

Kuzmina dobila šprint v Oslu

V boju za veliki kristalni globus je veliko "etapno zmago" slavila Dorothea Wierer, ki je bila enajsta in je osvojila 30 točk več kot Lisa Vittozzi. Italijanka je s petimi zgrešenimi streli osvojila komaj 68. mesto in se celo ni prebila na zasledovalno tekmo.

Od treh Slovenk je najbolje nastopila Urška Poje. Strelski nastop ji je imenitno uspel, saj je zadela vseh deset tarč, vendar pa je v drugem krogu v teku precej izgubila in na 41. mestu za dve sekundi zgrešila eno točko svetovnega pokala. Osvojila je 41. mesto. Za uteho ji ostaja nastop na sobotni zasledovalni tekmi.

V petek bo v Oslu še zadnji moški šprint sezone. Prenos bo na TV SLO 2.

Šprint 7,5 km (Ž):                 *
  1. A. KUZMINA    SLK   19:56,2  (1)