Tim Mastnak je prišel v Scuolu v Švici do izida zime. Ravno na tem prizorišču v Švici je leta 2018 slavil eno od svojih treh zmag za svetovni pokal. Foto: EPA

Tim Mastnak je bil najhitrejši v kvalifikacijah, nato pa je v osmini finala izločil Avstrijca Alexandra Payerja in v četrtfinalu Švicarja Nevina Galmarinija.

V polfinalu je po veliki napaki Mastnak izgubil proti Poljaku Michalu Nowaczyku. V malem finalu je bil nato Celjan za 39 stotink boljši od Nemca Stefana Baumeistra, s čimer si je priboril pete stopničke za svetovni pokal v karieri.

Mastnak poskrbel za desete slovenske stopničke te zime

Poljak usoden tudi za Koširja
V izločilne boje se je uvrstil tudi Žan Košir, ki je bil 13., potem ko je bil v osmini finala slabši od Nowaczyka, ki je nato izločil tudi Mastnaka. Košir je bil v kvalifikacijah sicer 12.

Rok Marguč je bil za izločilne boje prepočasen že v prvi vožnji, na modri progi je dosegel 19. čas. Črt Ikovic in Jernej Glavan sta bila prav tako prepočasna že v prvi kvalifikacijski vožnji. Ikovic je bil na rdeči progi 24., Glavan pa na modri 28.

Pri ženskah je slavila Rusinja Sofija Nadiršina, ki je v finalu premagala Nemko Ramono Hofmeister, tretje mesto je osvojila Švicarka Julie Zogg.

V sredo tekma v Avstriji
Po Cortini d'Ampezzo in Carezzi v Italiji je Scoul v Švici tretja postaja svetovnega pokala za alpske deskarje, ki jih že v sredo čaka naslednja tekma v Bad Gasteinu v Avstriji, nato pa sledi ruska turneja s tekmama v Moskvi in Banoju. Predzadnja tekma bo 6. marca na Rogli v Sloveniji, zatem pa sledi samo še finale 21. marca v Berchtesgadnu v Nemčiji.