Kristian Ghedina je na progi Kandahar znova stopil na stopničke.
Gruggerjevo slavje po tekmi v Chamonixu.

23-letni Avstrijec je dosegel drugo zmago v sezoni. Prvič je bil najhitrejši tik pred novim letom na smuku v Bormiu. Pred svetovnim prvenstvom se je z drugim mestom izkazal Italijan Kristian Ghedina, na stopničke pa se je povzpel tudi svetovni prvak Avstrijec Michael Walchofer. Hermann Maier in Bode Miller sta bila osma.

Odločal je spodnji del
Na tradicionalnem prizorišču tekem za svetovni pokal je o zmagovalcu sicer odločal spodnji del proge, kjer je Walchofer izgubil zmago. Pri zadnjem vmesnem času je imel namreč še dobre tri desetinke prednosti pred poznejšim zmagovalcem Gruggerjem. Pogoji so se med nastopi precej spreminjali. Veliko je bilo odvisno namreč tudi od sonca, ki se je nekaj časa skrival za oblaki, ob nastopu Ghedine in Grubberja pa slednjima omogočil uspešen nastop. Italijan Ghedina (35 let) je z drugim mestom postal najstarejši smučar, ki se mu je v smuku uspelo uvrstiti na stopničke.

Zmagovalec je po tekmi dejal: "S svojim nastopom sem bil po vožnji zadovoljen, a nisem verjel, da mi uspelo, saj je bil na vrhu še Bode, ki je sposoben odsmučati fenomenalno. K sreči mu to ni uspelo."

Slovenci še brez smukaških točk
Edini slovenski predstavnik Andrej Jerman je izgubljal po celi progi in na koncu osvojil skromno 40. mesto. Prehitel je le štiri tekmovalce.

Težave s poškodbami pri Francozih
S številko 12 je na ledeni progi padel in se poškodoval Francoz Sebastian Fournier - Bidoz. 28-letnik je po padcu nekaj minut ostal brez zavesti. Z reševalnim helikopterjem so ga nato odpeljali v bolnišnico, po prvih podatkih si je Francoz na progi Kandahar poškodoval koleno. Nov boleč udarec za francosko smukaško reprezentanco je to, da jo je na zadnjem treningu skupil Antoine Deneriaz.