Johan Franzen
Johan Franzen je presenetil že v lanski končnici, blesti pa tudi letos, saj je dosegel že 9 zadetkov. Foto: Reuters

30-letnik, ki ga je leta 1997 na naboru izbral ravno Chicago, je potreboval veliko sezon, da se je uveljavil. V rednem delu nikoli ni presegel meje 20 zadetkov, letos v končnici pa dobesedno leti. Tokrat je v 9. minuti izenačil na 1:1, v 9. minuti zadnje tretjine pa je poskrbel za neulovljivo prednost dveh zadetkov (4:2).

"Njegova tehnika je vse boljša in boljša. Je velik in sposoben igralec, lahko doseže veliko zadetkov, hkrati pa je dober v obrambi," je nekoliko nepričakovan razvoj 30-letnika opisal njegov trener Mike Babcock. To je sicer tradicija v Detroitu, kjer njihovi varovanci najprej veliko priložnosti dobijo v mlajših selekcijah, čeprav bi jih nekateri (vsaj glede na starost) že prečrtali iz liste za igralce NHL-a .

Rdeča krila so v obrambi dobro ustavila prvega hokejista Chicaga Patricka Kana, ki mu ni uspelo niti enkrat streljati v okvir vrat. Druga tekma bo v torek.