Intervju Zajc: Vse niti Alpske lige držijo Avstrijci, mi pa razvijamo njihove mladince

24.03.2020

Bojan Zajc je štiri desetletja posvetil hokeju. Malo je Slovencev, ki imajo toliko poznanstev v hokejskem svetu. Po predčasnem koncu sezone je znova poudaril, da se morajo SŽ Olimpija in SIJ Acroni Jesenice nujno vrniti v Ligo Ebel.

Liga NBA Miami unovčil slab strelski večer slavljenca Dončića

29.02.2020

Košarkarji Miamija so z odlično igro v zadnji četrtini premagali Dallas s 126:118. Goran Dragić je prispeval 16 točk, Luka Dončić pa 23 in 10 podaj. Zvezdniku Mavericksov, ki je praznoval 21. rojstni dan, met ni stekel, zgrešil je vseh šest trojk.

Liga NBA Dončić z 21. trojnim dvojčkom izenačil klubski rekord Kidda

27.02.2020

Luka Dončić je dosegel že 13. trojni dvojček v letošnji sezoni. S 26 točkami, 14 podajami in 10 skoki je zrežiral zmago Dallasa v San Antoniu (103:109). Mavericksi so do odločilne prednosti prišli z 12 zaporednimi točkami v končnici tekme.

Liga NBA Dončiću dve podaji zmanjkali do trojnega dvojčka – gladka zmaga Dallasa v Orlandu

22.02.2020

Košarkarji Dallasa so se po devetdnevnem premoru uspešno vrnili na parket. Orlando se je zelo dobro upiral do sredine tretje četrtine, potem pa je popustil in izgubil s 106:122. Luka Dončić je prispeval 33 točk, 10 skokov in 8 podaj.

Košarka Američani do gladke zmage nad selekcijo Sveta - Dončić zadel trojko s sredine

15.02.2020

V United Centru v Chicagu ta konec tedna gostujejo največji zvezdniki Lige NBA. Uvodni večer je bila na sporedu tekma vzhajajočih zvezd. Američani so premagali selekcijo Sveta s 151:131. Luka Dončić je bil kapetan Sveta, dosegel je 16 točk.

Hokej Olimpija ni bila niti G od "Green machine", Jeseničani so imeli večjo željo

14.02.2020

Derbija ne moreš dobiti le z eno dobro tretjino. SŽ Olimpija se je opekla z mlačno predstavo v uvodnih 40 minutah. Jeseničani so se zasluženo veselili prestižne zmage, ki je že njihova enajsta zaporedna v Alpski ligi.

Hokej Tavželj: Olimpija je igrala, mi pa smo bili le udeleženci derbija

21.12.2019

Ogromen kakovostni prepad med najboljšima slovenskima kluboma ni dober za slovenski hokej. SŽ Olimpija je v petek zvečer v Podmežakli dokazala, da je zasluženo kar 22 točk pred Jeseničani, ki jih bo poraz z 0:7 pekel tudi v prazničnih dneh.

Hokej Kopitar: Prvi naslov v samostojni Sloveniji voda na naš mlin in breme za Olimpijo

28.10.2019

Matjaž Kopitar in Igor Beribak sta zaznamovala finale državnega prvenstva leta 1993. Zdajšnji selektor je dosegel odločilni zadetek pri kazenskih strelih sedme tekme, dolgoletni kapetan zmajev pa je zadel vratnico. Oba imata lepe spomine na derbije.

Hokej Hebar: Ekipo sem pustil na cedilu, s tem se bom moral sprijazniti

27.10.2019

"Petstotka je naša," je odmevalo v garderobi hokejistov Olimpije po težko prigarani zmagi na 500. večnem derbiju. Veselje je bilo veliko za tekmo, ki šteje "le" za točke rednega dela Alpske lige. Najbolj potrt je bil seveda Andrej Hebar.

Dirka po Franciji Osem sekund - življenjski dan LeMonda in pekel Fignona v Parizu

23.07.2019

23. julija 1989 se je končal najbolj napet Tour v zgodovini. Po 3.285 km je odločal kronometer v Parizu. Na 24,5 km dolgi progi je Laurent Fignon branil 50 sekund naskoka pred Gregom LeMondom. Američan je bil na koncu boljši le za osem sekund!

Tenis Đoković o lovu na Federerjev rekord: Ni vse odvisno od mene, saj sem tudi oče in mož

15.07.2019

Najdaljši finale v bogati zgodovini Wimbledona je Novaka Đokovića še približal največjima vseh časov. Roger Federer je po gladiatorskem boju doživel enega najgrenkejših porazov v karieri.

Tenis 30 let po zmagi Grafove in Beckerja polom Nemcev v Wimbledonu

09.07.2019

9. julija 1989 je bil največji dan v zgodovini nemškega tenisa. Zaradi dežja sta bila oba finalna obračuna Wimbledona na sporedu v nedeljo, zmagala pa sta Steffi Graf in Boris Becker. Letos Nemci niso imeli nobenega predstavnika v drugem tednu.