SP v nordijskem smučanju 2019 - Arhiv

Johaugova in Bolšunov dotolkla tekmece

Smučarski teki Johaugova in Bolšunov dotolkla tekmece

18.1.2020

Smučarska tekača Norvežanka Therese Johaug in Rus Aleksander Bolšunov sta z zmagama v klasični tehniki v Novem Mestu na Češkem povečala vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Norvežani ostali brez stopničk v ekipnem šprintu

Smučarski teki Norvežani ostali brez stopničk v ekipnem šprintu

12.1.2020

V Dresdnu se smučarski tekači danes merijo v ekipnem šprintu. Slovencema Mihi Šimencu in Luki Markunu se je uspelo prebiti v finale najboljših desetih ekip, kjer sta zasedla 10. mesto. Medtem ženska naveza Katja Višnar/Vesna Fabjan ni bila uspešna.

Premierna zmaga Kramerjeve; Nika Križnar osma

Skoki Premierna zmaga Kramerjeve; Nika Križnar osma

11.1.2020

V Saporu je Avstrijka Martia Kramer dosegla krstno zmago v karieri. Na tekmi smučark skakalk za svetovni pokal je v razburljivem finalu odbila napad Norvežanke Maren Lundby.

Tekači v ključnih trenutkih kot dobro podmazan stroj

SP v nordijskem smučanju 2019 Tekači v ključnih trenutkih kot dobro podmazan stroj

4.3.2019

Srebrni tekačici Anamarija Lampič in Katja Višnar sta ob torti še enkrat podoživeli uspeh na svetovnem prvenstvu v Seefeldu, ko sta v ekipnem šprintu osvojili srebrni medalji.

Uspehi skakalcev v primerjavi z lansko sezono niso bistveno slabši

Slavko Jerič Uspehi skakalcev v primerjavi z lansko sezono niso bistveno slabši

4.3.2019

Prva sezona na čelu slovenske reprezentance v smučarskih skokih za Gorazda Bertonclja ni bila postlana z rožicami. Njegovi varovanci na še enem vrhuncu sezone niso blesteli.

Holund s samostojnim pobegom do uspeha kariere

SP v nordijskem smučanju 2019 Holund s samostojnim pobegom do uspeha kariere

3.3.2019

Norvežan Hans Christer Holund je z izjemno predstavo dobil sklepno dejanje letošnjega svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju. Postal je svetovni prvak v kraljevi preizkušnji smučarskih tekačev na 50 km.

Nemčija tretjič zapored, Slovenija izgubila boj z Norveško

SP v nordijskem smučanju 2019 Nemčija tretjič zapored, Slovenija izgubila boj z Norveško

2.3.2019

Slovenska skakalna reprezentanca je na tekmi svetovnega prvenstva v mešanih ekipah v Seefeldu osvojila 4. mesto. Norveška ji je bron speljala za dobrih sedem točk. Zmagala je Nemčija pred Avstrijo.

Johaugova z zmago v kraljevi disciplini dopolnila zlati trojček

SP v nordijskem smučanju 2019 Johaugova z zmago v kraljevi disciplini dopolnila zlati trojček

2.3.2019

Norvežanka Therese Johaug je zmagovalka zadnjega dejanja svetovnega prvenstva smučarskih tekačic v Seefeldu, 30-kilometrske preizkušnje v prosti tehniki, in se s Tirolske vrača s tremi zlatimi medaljami.

Norvežani dobili ekipno tekmo kombinatorcev

SP v nordijskem smučanju 2019 Norvežani dobili ekipno tekmo kombinatorcev

2.3.2019

Norveški nordijski kombinatorci so na svetovnem prvenstvu v Seefeldu postali svetovni prvaki na ekipni tekmi. Drugouvrščene Nemce so premagali za sekundo, tretji so bili Avstrijci (+5,0).

Kubacki zadel na snežni in vetrni loteriji: do zlata s 27. mesta

SP v nordijskem smučanju 2019 Kubacki zadel na snežni in vetrni loteriji: do zlata s 27. mesta

1.3.2019

Poljski skakalec Dawid Kubacki je v Seefeldu postal svetovni prvak na srednji skakalnici, potem ko se je na vrh zavihtel s 27. mesta po prvi seriji. Tekmo, ki je bila na meji regularnosti, sta krojila močno sneženje in spremenljiv veter.

Norvežani brez dvoma najmočnejša štafeta sveta

SP v nordijskem smučanju 2019 Norvežani brez dvoma najmočnejša štafeta sveta

1.3.2019

Ob tekaških progah v Seefeldu se je na moški štafeti zbralo rekordno število gledalcev, ki pa so ostali brez finalnega obračuna med Norveško in Rusijo. Johannes Hoesflot Klaebo je namreč že na začetku zadnjega kroga strl odpor Sergeja Ustjugova.

Videoposnetek športnika z iglo v roki: posledice tudi za avtorja

SP v nordijskem smučanju 2019 Videoposnetek športnika z iglo v roki: posledice tudi za avtorja

1.3.2019

Potem ko je v javnosti zaokrožil videoposnetek racije in aretacije smučarskega tekača, ki so ga policisti na prizorišču svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju zasačili z iglo v roki, je policija napovedala ostre posledice tudi za avtorja.

Prevc v kvalifikacijah osmi, Zajc s težavami le 34.

SP v nordijskem smučanju 2019 Prevc v kvalifikacijah osmi, Zajc s težavami le 34.

28.2.2019

Stefan Kraft, ki brani naslov iz Lahtija, je dobil kvalifikacije pred tekmo svetovnega prvenstva na srednji napravi v Seefeldu. Najboljši od slovenske četverice je bil Peter Prevc, ki je zasedel osmo mesto.

Švedinje po 59 letih spet na svetovnem prestolu

SP v nordijskem smučanju 2019 Švedinje po 59 letih spet na svetovnem prestolu

28.2.2019

Smučarske tekačice Švedske so presenetljive zmagovalke štafetne preizkušnje na svetovnem prvenstu v Seefledu, kar je njihova prva zlata medalja v tej disciplini po letu 1960. Srebro so osvojile branilke naslova Norvežanke, bron pa Rusinje.

Riiber za prvi naslov svetovnega prvaka dobil troboj v ciljnem šprintu

SP v nordijskem smučanju 2019 Riiber za prvi naslov svetovnega prvaka dobil troboj v ciljnem šprintu

28.2.2019

Norveška ima na svetovnem prvenstvu v Seefeldu tudi zlato medaljo v nordijski kombinaciji. Priboril jo je Jarl Magnus Riiber, ki je bil v najboljšem položaju že po skokih, v tekih pa je bil najmočnejši v ciljnem šprintu.

Poleg Zajca in Prevca na četrtkovih kvalifikacijah še Damjan in Jelar

SP v nordijskem smučanju 2019 Poleg Zajca in Prevca na četrtkovih kvalifikacijah še Damjan in Jelar

27.2.2019

Po zadnjem treningu na srednji skakalnici na svetovnem prvenstvu v Seefeldu je selektor Gorazd Bertoncelj določil ekipo za nastop v kvalifikacijah, ki bodo v četrtek ob 16.30. Slovenijo bodo zastopali Timi Zajc, Peter Prevc, Žiga Jelar in Jernej Damjan.

Lundbyjeva zaokrožila zlato zbirko, dve Slovenki med deset

SP v nordijskem smučanju 2019 Lundbyjeva zaokrožila zlato zbirko, dve Slovenki med deset

27.2.2019

Maren Lundby je osvojila zlato kolajno na srednji skakalnici na svetovnem prvenstvu v Seefeldu, kjer je za pol točke ugnala Katharino Althaus. Najboljša Slovenka je bila Nika Križnar na sedmem mestu, Urša Bogataj pa je bila osma.

Po dopinški raciji aretirali devet oseb

SP v nordijskem smučanju 2019 Po dopinški raciji aretirali devet oseb

27.2.2019

Avstrijska policija je sporočila, da je v protidopinških racijah okrog svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju v Avstriji in Nemčiji aretiranih devet oseb.

Sundby pri 34 letih svetovni prvak na 15 km

SP v nordijskem smučanju 2019 Sundby pri 34 letih svetovni prvak na 15 km

27.2.2019

V napetem zaključku 15-kilometrske tekaške preizkušnje v klasični tehniki na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju je smetano pobral Norvežan Martin Johnsrud Sundby.

Skakalci z mešanimi občutki na manjši skakalnici v Seefeldu

SP v nordijskem smučanju 2019 Skakalci z mešanimi občutki na manjši skakalnici v Seefeldu

27.2.2019

Potem ko so smučarski skakalci na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju končali nastope na veliki skakalnici v Innsbrucku, so se preselili v Seefeld.